EuroMold 2015’te 3D Tarama Kabinleri Öne çıktı

EuroMold 2015’te 3D Tarama Kabinleri Öne çıktı

 

Kalıp , kalıp üretimi, tasarım ve katmanlı imalat teknolojileri üzerine dünyanın önde gelen fuarlarından biri olan ve son zamanlarda 3D Yazıcılar üzerine gelişmelerin takip edildiği EUROMOLD fuarı bu sene geçtiğimiz hafta düzenlendi. Fuarda 3D Yazıcılar dahil olmak üzere bir çok yeni makina tanıtıldı ama bu fuarı öncekilerden farklı kılan nokta 3D Tarama kabinlerine olan ilgiydi.

Son zamanlarda hızla ilerleyen 3D Tarama teknolojileri, kişilerin kendi 3D Figürlerini yapma arzusu ile dahada yaygınlaşmakta ve bunun üzerine yatırım yapan firmalar kendi 3D Tarama kabinlerini oluşturup bunları kiralama ve satış gibi farklı opsiyonlar ile piyasaya sunmaya başladı. Bunların en başarılı örneklerini ise bu fuarda gördük. Bu firmaları sıralamak gerekirse;

 

Dooblicator; Bu firma  Dusseldorf, Tokyo, New York City, Los Angeles gibi bir çok merkezde konumlanmış dünyanın bir çok noktasında olmayı hedeflemiş bir firma. Çok sayıda SLR kamera ile anlık olarak çekim yapıp oldukça kaliteli baskılar veriyorlar ve tüm bunları yaparken kendi özel geliştirdikleri yazılımı kullanıyorlar.

dooblicator 3d tarama

 

3DCOPYSYSTEMS; Avusturya’lı firma Little ALICE ve BIG ALICE olarak 2 farklı model sunmakta. Fotogrametri tekniği ile 3D Tarama yapılan sistemin en dikkat çeken noktası BIG ALICE. Çünki bu tarama kabininde aynı anda 6 kişinin taramasının yapılması mümkün. Little ALICE modeli ise daha basit düşünülmüş ve onda da RaspberryPi kullanımış.

3dcopysystems 3D Tarama

 

3Dscamera; sistem entegre kameralar ile birkaç zarif siyah sütunlardan oluşuyor. Tasarımsal olarak daha sade duran bu sistem biraz daha profesyonel fotoğraf stüdyolarını hedeflemiş durumda.

 

 

 

 

3dscamera 3d tarama

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.