FLUX 3D Yazıcı

Son dönemlerin Kickstarter’da en fazla paylaşılan projeleri arasında 3D Yazıcılar. Her biride birbirinden farklılaşmaya çalışıyor. Amaç böyle olunca gayet inovatif ve güzel makinalarda ortaya çıkıyor. Bunlarda sonuncusu ise FLUX 3D Yazıcı.
FLUX’ın rakiplerinden(diğer Kickstarter projeleri) ayrılma yöntemi ise all-in-one bir makina ortaya çıkarmış olmaları. FLUX 3D Yazıcı, 3D Tarayıcı ve Lazer Kesiciden oluşuyor.

3D Yazıcı bölümünde Delta 3D Yazıcı diye adlandıracağımız yöntemi kullanan FLUX 30.5 x 26.5 x 55 baskı hacmi sağlıyor. Hammadde olarak PLA plastik uyumlu. USB, Bluetooth ve SD kart ile de FLUX’a erişebiliyor olmanız büyük bir artı.

FLUX 3D Tarayıcı bölümünde ise 14 cm x 8.5 cm’lik bir hacim sağlıyor. Sensor olarak ise 1.3M Pixel CMOS kullanıyor. STL, PCD ve XYZ uzantılarında dosya almanıza da olanak sağlıyor.

Flux 3D Yazıcı

Lazer Kesici bölümüyle ise ihtiyaç duyacağınız dijital fabrikasyon araçlarını size bir arada sunan FLUX 200mW bir lazer başlığa sahip. Tek yapmanız gereken ise 3D Yazıcı için kullanılan extruder ile lazer kesicinin yerini değiştirmek. Oldukça basit görünüyor.

FLUX’ın bir diğer dikkat çeken yönü ise açık kaynak kodlu olması ve SDK’sını (software development kit) paylaşması. Böylece kendi FLUX’ınızı kendi isteğiniz doğrultusunda modifiye edebilir yeni parçalar ekleyebilirsiniz.

Kickstarter’da hedefi olan 100.000 USD’yi tutturan FLUX’ın fiyatı ise 499-679 USD arasında olması bekleniyor.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Kickstarter

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.