Makerbot Digitizer- 3D Tarayıcı

 

makerbot-digitizer-3d-tarayıcı

 

İşlem tersine dönüyor gerçek objeleri dijital ortama geçirin. Digitizer Makerbot’un 3D tarayıcılara kendi tarzında basit kolay kullanımlı ve eğlenceli yaklaşımı. Makerbot Digitizer 3D tarayıcıyı kullanarak çevrenizdeki gerçek objeleri, vazoları oyuncakları daha once print ettiğiniz objeleri taratabilir dijital ortamda üzerlerinde değişiklik yapabilirsiniz daha sonra 3 boyutlu tarayıcınızı kullanarak tekrar gercek objelere dönüştürebilirsiniz. Gerçekle dijital dünya arasında bu geçiş çok hızlı ve kolay sizce de bu ışınlanmaya benzemiyor mu?

Makerbot Digitizer 3D tarayıcı sistem olarak 3 bölümden oluşuyor taratacağınız objenizi koyduğunuz 360 derece dönen tabla, objeyi gören kamera ve kameranın her iki yanında bulunan ve kameranın derinliği okumasını sağlayan lazerler. Digitizer’i kullanmak için Makerware Digitizer’ı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Makerware Digitizer tarama sürecinde size yapmanız gerekenleri söyleyecek( aslına bakarsanız işlem komik derecede basit ve hızlı). Makerbot Digitizer çalışma sistemi. Makerbot Digitizeri kullanımı tam anlamıyla çocuk oyuncağı. Objenizi tablaya koyun, objenin yüzey rengini(parlaklığını) belirtin ve taramaya başlayın.

carousel_3

Tekli tarama 9 dakika sürecektir bu sureçte tabla objenizi ekseni etrafında 360 derece döndürecek kamera da lazerler yardımıyla objeyi tarayacaktır. Siz de objenizin taranan kısımlarını Makerware Digitizer ekranından görebileceksiniz.  Ayrıca Multiscan özelliğini kullanarak objeyi değişik açılardan taratabilirsiniz. Makerware Digitizer  bunları birleştirerek dijital modeli oluşturur.

Oyuncak, vazo, biblo gibi parçalarla oynamak için keyifli bir makine olsa da Makerbot Digitizer tarama yetenekleri bakımından endüstriyel kullanıma uygun değil. Hobi amaçlı kullanılmaya daha uygun, tabi sizin hayal gücünüz de yapabileceklerinizi belirliyor.  Ancak çok  ayrıntılı bir sonuca ihtiyacınız varsa Digitizer işinizi görmeyecektir.

Sonuç olarak tarayıcılar arasında Makerbot Digitizer daha hobi amaçlı, kolay kullanımlı ve daha hesaplı bir ürün olarak  karşımıza çıkıyor.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.