Autodesk Yeni Uygulaması Tinkerplay'i Duyurdu.

Autodesk yeni uygulaması Tinkerplay’i duyurdu. Tinkerplay ile her yaştan çocuklar istedikleri oyuncakları bilgisayar ortamında tasarlayıp 3D yazıcılar ile çıktısını alabiliyorlar.

tinkerplay design for 3d printing

Tinkerplay uygulaması ile kullanıcılar dijital ortamda oluşturdukları karakterleri dizayn ederek kişiselleştirebilirler. Kendi karakterlerini dizayn ettikten sonra karakterin her bir parçasını hareket edebilecek şekilde ayrı ayrı 3D baskısını alabiliyorlar. Autodesk yöneticileri, bu yeni uygulama ile 7’den 70’e her yaştan insanın bu uygulama ile kendi objelerini kolaylıkla tasarlayıp baskısını alabileceğini,hatta Tinkerplay’in diğer araçları ile tasarımlarını oyuna dönüştürebileceğini söylüyor.

Autodesk Yeni Uygulaması Tinkerplay'i Duyurdu.

Tinkerplay uygulamasın kullanışı kolay ve hızlı. Objeleri direkt sürükleyip bırakabilir, daha sonrasında ise model üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Oluşturulan modeller tamamiyle 3D yazıcıdan çıkmaya uygun optimize edilmiş ve herhangi bir raft yada destek malzemesi kullanmayı gerektirmez. 3D yazıcı ile baskı kısmına gelindiğinde ise uygulama objeleri baskı tablasına nasıl yerleştireceğinizi gösteriyor ve .STL dosyasını kolaylıkla kaydedebiliyorsunuz.

Tinkerplay uygulaması Android, Windows, iOS telefon ve tabletlerde bedava indirerek hemen kullanamaya başlayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.