Makerbot PrintShop ile 3 Boyutlu Tasarım Yapmak Çok Kolay

Daha önce 3D objeler tasarlamak istediniz ama tasarım programlarını öğrenmeye vakit ayiramiyor muydunuz? Artık 3D objeleri tasarlamak için cok fazla vakit ayirmanıza gerek yok. 3D baskiya uygun modellerinizi yazıcınız için kolayca tasarlayabilirsiniz.

Makerbot Printshop ile 3 Boyutlu Tasarım tabletinizde eglenceli ve bir o kadar da hızlı 3 boyutlu modeller hazırlayıp, Makerbot Replicator model yazıcılarınız ile bastırabilirsiniz.

Dilerseniz uygulamayı Ipad’inize buradan indirebilirsiniz.

Uygulamanın tasarımı kolaylaştıran çeşitli kullanim modlari bulunuyor. Bunlardan ilki Type Maker;

Makerbot PrintShop ile 3 Boyutlu Tasarım

Bu modda 3d baskıya uygun yazılar yazabilmeniz için çeşitli ozellikler bulunuyor ve bunlar ile yazi yazabiliyor, boyutlandirabiliyor, yazıyı koyacağınız tablayı ayarlayabiliyorsunuz.

Bir diğer mod Ring Maker;

image

Burada ise parmağınıza ve tarzınıza uygun yüzükleri kolayca tasarlayabiliyorsunuz. Size yardımcı olmak için hazırlanmış birçok objede bu modda mevcut.

Son olarak Bracelet Maker modunda ise, yazıcınızdan çıkarıp tamamen size özel olacak bileklikleri kolayca tasarlayıp hiçbir sorun yaşamadan bastırabiliyorsunuz.

image

Tabii bu tasarım programı Makerbot tarafından hazırlandığı için Replicator 3D yazıcı sahipleri bu programı kullanacak ve tamamıyla 3D baskıya uygun, destek malzeme kullanılmadan üretebilinen modellere sahip olacaklar.

image

Dilerse kullanıcılar baskıya hazırladıkları modelleri Makerbot’un bulut sistemine kaydedip daha sonra bastırabilecek, 5. jenerasyon replicator larda bulunan kamera ile baskılarını izleyebilecek, dilerlerse iptal edebilecekler.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.