3D Yazıcılar'a Extruder Temizleyici Filament Çözümü: ESUN Cleaning Filament

 

3D yazıcı sahipleri bilir, yazıcı extruderları ara sıra tıkanır ve kullanıcıya sorun çıkarır. Bu kirliliği temizlemek için birçok metod var ancak çoğu tam bir çözüm olamamakta. Bu noktada Extruder Temizleyici Filament ise çözüm olabilecek bir yol.

Bazı kullanıcılar nozzle temizlemek için naylon filamentden yararlanıyorlar, naylon filament kullanarak nozzle tıkanıklığı az da olsa giderilebiliyor. Ama maalesef kullanıcılar için bu da kesin çözüm değil.

Extruder Temizleyici Filament

2002 yılında Çin’de kurulan firmasının yeni ürettiği filamentin tek bir amacı var; 3d yazıcıların tıkanan ekstruderlarını temizlemek. Firma tarafından geçen hafta duyurulan bu filamentin amacı nozzle içerisinde kalan atık parçaları temizlemek, yazıcının içerisinde kalan malzemeyi dışarı çıkarmak. Malzeme değişikliklerinde geçişlerde kullanılacak bu filament, kullanıcıların nozzle larını temizleyerek daha kaliteli, sorunsuz bir çıktı elde etmelerini sağlayacak.

esun2

Bu özel filament 150°C ile 260°C arasındaki sıcaklıklarda çalışan 3d yazıcılarda kullanılabilecek.

ESUN firması filamentte kullanılan materyalin ne olduğunu açıklamadı ancak naylon benzeri bir materyal olma olasılığı yüksek. Firmanın web sitesi üzerinden bu filamentlerden satın alabilirsiniz.Bir paketinde 150mm uzunluğunda 100 adet filament bulunuyor. Fiyat ise sipariş edeceğiniz ürün sayısına göre değişiyor. Firmanın iddaa ettiği kadar işe yarayıp yaramadığını gelecek günlerde kullanıcıların yorumları gösterecek.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.