HP 3D Yazıcı

Bundan bir yıl önce, Hewlett Packard CEO’su Meg Whitman HP’nin 3D Yazıcı sektörüne girmek istediğini duyurmuştu. Sektörde heyecan yaratan bu haber ile HP’nin inkjet yazıcı sektöründen gelen deneyimiyle 3D Yazıcı alanında da harika işler çıkaracağına kesin gözüyle bakılıyordu. Ve dün HP Multi Jet Fusion teknolojisini kullandığı 3D Yazıcısını duyurdu.

Multi Jet Fushion teknolojisyle HP 3D Yazıcıların 3 ana problemini çözdüğünü iddia ediyor. Bunlar: hız, çözünürlük ve maliyet. 2016’da piyasaya sürmeye hazırladığı 3D Yazıcısıyla HP, şu an piyasada bulunan herhangi bir 3D Yazıcıdan en az 10 kat hızlı olduğunu iddia ediyor. Hızda yarattığı farkı çözünürlük ve hammaddeyle de tamamlayan HP, 3D Yazıcı sektörüne hız katacak.

HP3Dyazıcı2

1000 dişli basım süresini FDM ve Laser Sinterleme teknolojisyle kıyaslayan HP, piyasadaki herhangi bir 3D yazıcıdan en az 10 kat hızlı olduğunu gözler önüne seriyor. FDM(Fused Decomposition Modeling) teknolojisiyle 83 saat süren 3D Baskı, Laser Sinterleme ile 38 saat sürerken, HP Multi Jet Fushion teknolojisi ile 3 saat gibi bir sürede bitiyor.

hp3dyazıcı4

 

HP Kıdemli Başkan Yardımcısı Stephen Nigro: “ 3D Yazıcı sektörünü incelediğimizde büyük potansiyel ve ciddi boşluklar gördük ve HP olarak bu boşlukları dolduran çözümler geliştirmeyi planladık.”Ortalama 200-400 mikron hassasiyete sahip laser sinterlerme makinalara kıyasla HP 20 mikron hassasiyete sahip. Ayrıca farklı renklerde ve esnekliklerde obje basmayıda mümkün kılıyor.

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.