TINKERCAD ile 3D yazıcıya uygun tasarımlar yapın

TINKERCAD ile 3D Yazıcıya

Aklınızdaki basit 3D tasarımları çizmek istiyorsunuz ama herhangi bir tasarım programı bilmiyor musunuz? Ya da 8 yaşında teknolojiye meraklı bir yiğeniniz mi var? Sizin için 5 dakikada kolayca tasarıma başlayabileceğiniz bir program Tinkercad ile 3D Yazıcıya uygun tasarımlar yapın.

Tinkercad, karmaşık tasarım programlarını öğrenmeye gerek duymadan, basit tasarımlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve az çok eli mause tutan herkesin birşeyler çizip 3 boyutlu çıktılar için tasarımlar yapabileceğiniz bir program.Üstelik bilgisayarınıza indirmeden internet tarayıcınız üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Basit olarak Tinkercad’de bir tasarıma nasıl başlıyacağımızı adım adım görelim;

1- Öncelikle www.tinkercad.com sitesine girdikten sonra, Sign up for free account ‘a tıklayarak üyelik açıyoruz.

tinker-adim1

2- Üyeliği açtıktan sonra karşımıza çizim ekranı ve çizimleri nasıl yapacağımızı anlatan bir ders ekranı çıkıyor. Bu ekranda çizimleri nasıl yapacağımıza dair her detayı kolayca öğreniyoruz. Yaklaşık 10 dakikada bütün komutlara hakim olabilirsiniz.

Tinkercad-Part2

3- Daha sonra oluşturduğumuz çizimleri .stl formatında kaydedip indirerek, 3 boyutlu yazdırmaya hazır hale getirebilirsiniz. Mesela ben, 2 dakikada kendime bir anahtarlık tasarladım.

Tinkercad-Part3

 

İsterseniz çizimlerinizi Minecraft oyununuza ekleyebilir yada Thingiverse sitesine kolayca upload edebilirsiniz.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.