Yeni 3 Boyutlu Model Ağı 'Threeding'

3D yazıcı ağı gitgide büyüyor. Artık ofisler, okullar, fabrikalar ve evler 3D yazıcı sahibi olmaya başladı. Bu sayı gitgide artacak ve gelecekte herkes bir şekilde bu cihazlar ile temas halinde olacak. Ne yazık ki herkesin bu cihazlara sahip olması demek, herkesin birer tasarımcı olduğu anlamına gelmiyor. Bu nedenle tasarım programı bilmeyen insanların istedikleri ürünleri basabilmek için hazır tasarımlardan yararlanması gerekiyor. Yeni 3 Boyutlu Model Ağı Threeding  ise bu amçla kurulmuş bir start-up.

3 Boyutlu Model Ağı

Daha önceki yazılarımızda Thingiverse.com sitesinden bahsetmiştik. Binlerce kullanıcının yüklediği bedava binlerce tasarım var. Bu gibi sitelere bir yenisi daha eklendi, ”Threeding.com”.

threeding-3dmarketplace

Sitede bir çok orjinal çizim bulunuyor ( sanat eserleri, arabalar, motorsiklerler, aksesuarlar vb.) ve hepsi 3D yazıcı ile basıma uyumlu. Eğer bir tasarımcıysanız kendi tasarımlarınızı siteye yükleyerek isterseniz satıp para kazanabilir, istersenizde kullanıcılara bedava sunarak 3D model ağının genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

Sitenin kullanıcı ağı gün geçtikçe artıyor ve dünyanın heryerinden tasarımcılar modellerini bizlerle buluşturmaya devam ediyor.

threeding-map

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.