3D Yazıcı ile Michael Jackson Dansı Yapan Robot Yapıldı…

3D Yazıcılar sayesinde, Michael Jackson dansı yapan bir robot izleyebilirsiniz.

3D Yazıcı ile Michael Jackson Dansı Yapan Robot Yapıldı

Robot kitleri, akıllı telefonlar ve tabletler yapan İspanyol firması BQ, gelecek nesil mühendislere ilham olsun diye çocuklar için bir Robotik kiti çıkardı. Oluşturdukları kolay sürükle bırak arayüzü ile robotiğe merakı olan çocuklar parçaları birleştirerek ve programlayarak kendi robotlarını üretebilecekler.

Michael Jackson dans robot

Kitlerin en ilgi çekici özelliği ise çocukların kendi tasarladığı ya da Thingiverse gibi sitelerde daha önceden firmanın yayınlamış olduğu tasarımları 3D yazıcıda üreterek robotları modifiye edebilecek olmaları. Diğer açık kaynak projelerde de olduğu gibi tasarımcılar, mekanik mühendisleri ve yazılımcıların desteği ile bu kitler büyüyerek daha kullanışlı ve yaratıcı projeler ortaya çıkacaktır.  ,

3D printed michael Jackson
Bu kitle robotlar yapmanın kolay olmasının bir diğer sebebi ise diğer açık kaynak projeler gibi her bir parçayı ayrı ayrı yerden sipariş etmeye gerek kalmadan tek seferde satın alarak bir robotu kolayca tamamlama olanağı sağlaması.

Robot kiti yurtdışında önümüzdeki 2-3 ay içerisinde 90$-100$ arası bir fiyata satışa çıkacak. Michael Jackson gibi dans edemiyorsanız üzülmeyin, artık onun gibi dans eden bir robotunuz olabilecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.