3D BASKI YAPABİLEN KAHVE MAKİNESİ KICKSTARTER’DA

3D yazici ile kahve yapimi

Kahve uzmanları evde mükemmel bir fincan kahve yapmanın zorluğunu biliyorlardır. Yüzlerce liralık espresso makinelerine sahip olmak, üçüncü dalga tekniği gibi kahve dökme özelliği olan makineleri kullanmak ayrı bir ilgi gerektiriyor. Jakub Svec tarafından 3D baskı ile  geliştirilen bu kahve makinesi işinizi daha basitleştirerek kolaylıkla kahvenizi yapabileceksiniz. PERK adlı bu ürün ilk full otomatik kahve makinası olarak pazarlanacak.

3d kahve makinasi kickstarterda

Svec’e göre üzerine dökünlü harika bir kahve yapmak çokta kolay bişey değildi. Devamlı bir ilgi, belirli su sıcaklığı, kahve tanelerinin büyüklüğü ve dökme tekniği gibi uygulamalar için  belirli bir koşul gerektiriyordu. Ama Svec bu işlemleri daha basit hale getirmek için PERK’i geliştirdi. Bir yılı aşkın süre kahve makinasının üzerinde çalıştıktan sonra, 3D sürecinin bir parçası olarak protorip ve parça baskı ile pazarlanabilir bir dökün makinası yarattı.

Svec, MAKE Santa Fe’de PERK üstüne çalıştı ve başarısını oradaki topluluğa tanıttı. Svec, 3D baskılara erişimi olmasa bu işi yapmaya cesaretinin olmayacağını söylüyor. 3D baskıların da her zaman iş akışının bir parçası olacağını belirtiyor.

3D kahve makinasi

PERK, kahve tanelerini eşit olarak parçalayarak ısıyı doğru ve kontrollü bir şekilde koruyabiliyor. Aynı zamanda PERK makinesinde tüm faktörler otomatik olacak şekilde hesap edilerek tasarlanmıştır. Mutfak tezgahına güzelce oturan ve maliyetide oldukça uygun olan PERK, diğer kahve makinelerine rakip olabilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.