New Balance ve Nervous Systems İş Birliği: 3D Printer ile Üretilmiş Tabanlık

New Balance ve Nervous Systems Is Birligi- 3D Printer ile Uretilmis Tabanlik

Dünyaca ünlü ayakkabı markası New Balance’ın koşu ayakkabılarında kullanmak üzere 3D Printer ile üretilmiş tabanlık projesini birçoğumuz duymuştur. 3D Printer alanında çalışmalarına ara vermeyen New Balance şimdi ise Massachusetts merkezli 3D Tasarım Stüdyosu Nervous Systems ile iş birliği yaptığını duyurdu. İş birliği sonucu ortaya çıkan çalışmaların görselleri ile medya ile paylaşıldı.

Nervous Systems’den yapılan açıklamaya göre “New Balance bize bir öneriyle geldi. İstedikleri ise 3D Printerdan üretilen tabanlıkların tasarımlarının koşucuların performanslarını daha da arttırmaya yönelik iyileştirilmesiydi.” Nervous Systems sadece 3D Printer ile kısıtlı kalmayarak tabanlıklarda kullanılan köpük benzeri materyaller ile de araştırmalar yaptı. Çünkü bu maddeler oldukça hafif ve mukavimdi. Fakat Nervous Systems tarafından geliştirilen tasarımın bu maddeyle test edilmesi beklenen sonuçları vermedi.”

 

New Balance ve Nervous Systems Is Birligi- 3D Printer ile Uretilmis Tabanlik1

 

New Balance, İnovasyon ve Mühendislk Yöneticisi Sean Murphy “Tam da bu noktada beklediğimiz performansı yakalayabilmek için 3D Printer’dan yararlandık. Biomekanik, plastik mühendisi ve koşu uzmanlarından oluşan bir takım ile beklediğimiz performansı yakaladık. Bu ve benzeri çalışmaşar geleceğin ayakkabı tabanlığı tasarımı ve üretimini şekillendirecektir.” diyor.

Kişiye özel ayakkabı ve tabanlık tasarım ve üretim üzerine yaptığı çalışmalar ile New Balance 3D Yazıcı konusunda ayakkabı sektöründe ipi göğüsleyen firmalardan bir tanesi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.