Ultimaker'ın Yeni 3D Yazıcısı Ultimaker 3 Çıktı!

Hollandalı 3D Yazıcı üreticisi Ultimaker, yeni 3D yazıcısı Ultimaker 3’ü tanıttı. Yeni Ultimaker 3 piyasadaki en profesyonel masaüstü 3D yazıcı.

ultimaker3

Ultimaker 3, 2 farklı boyut seçeneği ile karşımıza çıktı, Ultimaker 3 ve Ultimaker 3 Extended. Ultimaker 3’ün boyutları bir önceki modeli Ultimaker 2+’a göre biraz daha küçük 215mm x 215mm x 200mm boyutlara sahip ve 2 extuder birlikte çalıştığında maksimum 3d baskı boyutu 197mm x 215mm x 200mm e düşüyor.

Peki Ultimaker 3’de ne gibi yeni özellikler var?

Çift Ekstrüzyon

Ultimaker3 Nozzle

Ultimaker 3 çift ekstrüzyon özelliği ile geliyor ve artık Ultimaker kullanıcıları destek yapısını suda çözünebilen PVA malzeme ile üretebilecek, destek sökme derdini ortadan kaldırıp daha kompleks yapıları daha kolay üretebilecek. Ayrıca farklı renkteki malzemeleride birlikte üretip çift renkli baskılar alabilecekler.

Ultimaker 3’ün yeni ekstrüder tasarımı ile de nozzle lar kolayca takılıp çıkartılabiliyor. PVA malzemede ve diğer malzemelerde farklı farklı kafaları kullanıp tıkanma, bozulma gibi sorunların önüne geçilebiliyor.

Yeni Profesyonel Hammaddeler

ultimaker-3nfc_hammadde

Ultimaker 3’ün üzerinde bulunan sensor ve hammaddelerin üzerinde bulunan NFC etiketler sayesinde üzerinde bulunan hammaddeyi algılıyor ve nozzle sıcaklığı, baskı tablası sıcaklığı gibi değerleri otomatik ayarlayabiliyor. Ancak dileyen Ultimaker kullanıcıları kendi istedikleri değerleri CURA programı üzerinden oluşturup istedikleri malzemeleri kullanabilirler.

Dahili Kamera

ultimaker-3-dahili-Kamera

Ultimaker 3’ün bir yeni özelliği de dahili kamerası. Bu kamera sayesinde yerinizden kalkmadan baskılarınızın durumunu ister telefonunuzdan isterseniz de bilgisayarınızdan takip edebileceksiniz.

Kablosuz Bağlantı

bildschirmfoto-2016-10-18-um-16-03-35-1024x591

Ultimaker 3’de artık wifi ile yerinizden kalkmadan 3d baskılarınızı başlatabileceksiniz. Ayrıca Ultimaker 3’de SD kart okuyucu ile baskı verme özelliği de  kaldırılmış artık kullanıcılar Wifi haricinde USB bellek ile 3d baskılar verebilecek.

Otomatik Yatak Kalibrasyonu

ultimaker-3 kalibrasyon
Ultimaker 3’ün kurulumunu ilk yaptığınızda manuel olarak kalibrasyonu birkereliğine ayarlıyorsunuz ve daha sonrası tüm kalibrasyon işlemlerini Ultimaker 3 kendi ayarlıyor. Kullanıcılarda daha az yapışmave kalibrasyon sorunu yaşayarak sorunsuz baskılar alabiliyorlar.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.