3D Yazıcı Baskı Kalitesi Listesi

3D Yazıcı ağı 3D Hubs son yayınladığı raporda 3D Yazıcı sahiplerinin aldıkları baskı kalitelerine göre 3D Yazıcı baskı kalitesi listesini yayınladı. 3D Yazıcı kullanıcılarının baskı aldıkları makinadan memnuniyetine göre basit 5 yıldız değerlendirme yöntemini kullanan 3D Hubs, listede 15 3D Yazıcıya yer verdi.

3D Hubs gün geçtikçe 3D Yazıcı networkünü genişletmeye devam ediyor. 5000’den fazla 3D Yazıcı networküne ulaşan 3D Hubs, aylık olarak yayınladığı 3D Yazıcı raporlarının yanında farklı kriterleri değerlendirdiği raporlarla da sektörün yakından takipçilerini düzenli olarak bilgilendiriyor.

Profesyonel ve orta sınıf 15 farklı 3D Yazıcıya yer verilen listede sıralama ise şaşırtıcı. Bazı markaların birden fazla modelinin bulunduğu listede 3 kez yer alarak en dikkat çeken firma Makerbot. Masaüstü 3D Yazıcı lideri Makerbot 5th Generation modeli ile listede 4. sırada, Replicator 2 ile 6. sırada ve Replicator ile 15. sırada yer aldı.

3D Yazıcı Baskı Kalitesi

 

 

Avrupa pazarının lideri Hollanda menşeili Ultimaker ise listeye birden fazla model ile giren 2. firma. Ultimaker 1 ile 8. sıradan listeye giren firma, şaşırtıcı bir şekilde bir üst modeli olan Ultimaker 2 ile 13. sırada yer aldı. Ultimaker’ın 3D Yazıcıları ise 269 ve 202 defa olmak üzere en fazla değerlendirilen 2. ve 3. 3D Yazıcı olarak listelendi. En fazla değerlendirilen 3D Yazıcı ise 350 defa değerlendirilen Makerbot Replicator 2.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.