3D Yazıcı ile Kendi Kulaklığınızı Yapın

3D Yazıcı teknolojisi yaygınlaştıkça yeni yeni projeler oluşmaya başlıyor. Yeni bir kickstarter.com projeside 3D yazıcı ile kendi istediğiniz renklerde kulaklığınızı yapmaya olanak sağlıyor. Print+ isimli ekip 3d yazıcı ile kişiye özgü ürünler çıkarmak üzere çalışıyorlar ve Kickstarter üzerinden başlattıkları bu kampanya ile $11.000 destek toplayarak projelerini genişletmeyi amaçlıyorlar.

KulaklikModel

Kampanyaya katıldığınızda Print+ ekibi size kendi kulaklığınızı yapmanız için gerekli olan tüm elektronik parçaları ve 3D yazıcı ile üretilecek parçaları gönderiyorlar.Eğer kendi 3D yazıcınıza sahipseniz indireceğiniz modelleri hemen üretip kulaklığınızın montajını yapabiliyorsunuz. Eğer 3d yazıcınız yoksa size en yakın 3D baskı noktasını bulabileceğiniz 3D Hubs’dan yararlanarak kulaklığınızın parçalarını istediğiniz renkte ürettirebiliyorsunuz.

3dprinting_heady5

Kendi kulaklığınız için 3D yazıcı ile üretilecek 5 parçadan oluşuyor ve PLA filament ile hiç destek malzemesine ihtiyaç duymadan kulaklık modelini üretebiliyorunuz. 5 parçanın toplam baskı süresi 20 saat sürüyor. Parçaların montajı ise oldukça kolay herhangi bir vida vb bulunmuyor. Eğer kendi 3d yazıcınız ile üretirseniz baskıların yaklaşık maaliyeti 15 – 20 TL arasında oluyor ancak 3dhubs üzerinden bir 3d baskı noktasına sipariş ederseniz baskı fiyatı 90-100 TL arasında değişmekte.

kulaklik2

Print+ ekibi hedeflerine ulaşırlarsa kulaklık kitlerini Mart 2016 ‘da Dünya çapında dağıtımını sağlayacaklar. Print+ ‘e destek olmak ve kulaklığı satın almak için buradan inceleyebilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.