3D Yazıcı ile Pazarlama

Ürün tasarımcıları ve pazarlama uzmanları her zaman en son çıkan ürünlerini broşürle tanıtmaktan daha fazlasını istemişlerdir. Pazarlamayı ve üretimi 3D Yazıcılar ile yapabiliyorken broşürler kataloglar çok tekdüze ve sıradan kalıyor. Münih menşeili ofis sandalyesi üreticisi Aeris, geleneksel pazarlama araçlarının sınırlandırmalarınının üstesinden 3D Yazıcı ile geldi. Şirket Alman 3D baskı firması Creabis ile birlikte sandalyeleri satmak için yeni bir yol geliştirdi.

 

3D Yazıcı ile Pazarlama

 

3D Yazıcı ile pazarlama yaparak ön plana Aeris firması 20 yıldır aktif sandalye üretimi yapıyor. Ürettikleri aktif sandalyeler bilgisayar başında uzun süre oturanların daha çok kasının kullanması için üretilmiş. Ürünlerini mimarlar ve tasarımcılar gibi tasarım gözü olan insanlara zaten beğendiriyor ve satıyorlar , bununla beraber firma özel olarak tasarlanmış bir pazarlama kampanyası ortaya çıkardı.

Reklam konseptlerinin bir parçası olarak, potansiyel müşterilere içinde broşürlerin ve ürün tasarımlarının olduğu küçük bir kutu gönderildi. Ayrıca bu kutunun içinde bir de ürettikleri sandalyelerin küçük 3 boyutlu modelleri bulunuyor. Müşteriler ve bayiler bu sunumdan memnunlar.

Sandalyeler creabis tarafından SLS (Selective Laser Sintering) kullanılarak basıldı ve siyaha boyandı.3D baskı maliyetleri düştükçe, sadece uygun fiyatlı protezler veya su filtreleri görmeyeceksiniz, ayrıca posta kutunuz 3D basılmış minik sandalyelerle dolacak.

3D Yazıcıların kullanım alanlarının ne kadar geniş olduğuna örnek olacak bu çalışma hayal gücümüzü genişletmeye de yardımcı oldu. 3D Yazıcıların sadece teknik birer makina olmadığını onlar kullanarak pazarlama gibi alanlarda da inovasyon yakalanabileceğinin bir göstergesi olan bu çalışma yenilerine de teşvik olacaktır. Bu gibi uygulamaların önümüzdeki süreçte daha fazla artacağı kuşkusuzdur. Değişik sektörlerde insanların yaşayış biçimlerini değiştiren 3D Yazıcılar, endüstriye bir devrimin gerekliliklerini yerine getirmektedir. Hayatmızın her alanında günden güne daha fazla kullanacağımız 3D Yazıcılar ile fikirlerimizi gerçeğe dönüştürebilir ve onları gerçek dünya ile buluşturabiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.