Dünyanın ilk 3D Yazıcı ile Üretilebilir Araba Yarışması Şonuçları Açıklandı

Localmotors  geçtiğimiz Nisan ayında ilgi çekiçi bir yarışma duyurdu. YDünyanın ilk 3D Yazıcı ile üretilebilir arabası yarışması tasarlanması konseptiyle ön plana çıktı. Yarışmanın ödülünü de 5000 $ belirledi Localmotors. Kazanan ayrıca 8-13 Eylül tarihleri arasında Chicago’da düzenlenecek olan International Manufacturing Technology Show’da tasarımını sergieme imkanı bulacak.

206 dizayn’ın katılıdığı yarışmanın sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Birincilik ödülünü kazanan dizayn ise Strati.

Strati: İtalyan dizayner Michele Anoé ‘ın kazandığı birinclik ödülü mühendislik ve sanatın mükemmel buluşması olarak göze çarpıyor. Strati’nin gövdesi tek parça olarak karbon fiberden tasarlandı. Juri üyesi Dr. Lonnie Love’a göre Strati’nin en ben çarpıcı özelliği inovasyon, karmaşıklı ve pratiklik arasında mükemmel bir denge kurması. Ayrıca katlanabilir tavanı da Strati’nin juri gözünde diğerlerinden daha ön plana çıkardığına değiniyor Dr. Love.

Birincilik ödülü dışında yarışmada bazı tasarımlarda 1000$’ lık ödül kazandılar.

TarusNut: TarusNut tasarımı izleyeneler komütesi tarafından yapılan derecelendirmede birincilik ödülü aldı.

3D Yazıcı ile Üretilebilir Araba

Teselli ödülü alan diğer 3D Yazıcı ile basılabilen araba tasarımları ise aşağıda sıralı.

 

3DPCX:

3DPCX

 

LM Supernova: 

süpernova

 

LM e-Spider:

Lm e spider

 

Mirage:

mirage

 

Aeroblade:

aeroblade

Dünyanın ilk 3D Yazıcı ile Üretilebilen Arabası Yarışmasında birçok başarılı tasarım yer alıyor. Her geçen gün yaşantımızın içerisideki payı artan 3D Yazıcıların, yakın gelecekte otomotiv sektöründe de aktif olarak görmek mümkün olacaktır.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.