CES2016'da öne çıkan 3D Yazıcı Haberleri

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES 2016)’da yeni bir çok teknoloji tanıtıldı ama bunların başında yine 3D Yazıcılar vardı ama buna ek olarak Sanal Gerçeklik tarafında ki gelişmeler 3D üzerinde ki heyecanı biraz daha sanal dünyaya çekecek gibiydi. Kısa başlıklar halinde 3D Yazıcı sektörüne dair yaşanan yenilikleri sizlerle paylaşacağız. Bunlardan ilki şüphesiz ki MCOR firmasının ürünü olacaktır.

  • MCor ARKe Tam Renkli Masaüstü 3D Yazıcısı

MCor ARKe Renkli Baski Yapan Masaustu 3D Yazici

Renkli 3DBaskıda pazar lideri olan 3D Yazıcı 3DSystems’a ait olan Projet660 olarak bilinir. Fakat mCor’un daha önce sahip olduğu kağıda renkli baskı yapan teknolojisini masaüstü 3D Yazıcıya dönüştürmesi CES2016’nın en öne çıkan konularından biriydi. Özellikle de 3 Boyutlu kişi figürleri üzerine çalışan firmalar bu ürünü yakından incelemeye başladı. Baskı boyutları 240*210*125 mm olan Mcor ARKe, hammadde olarak A4 Kağıt kullandığı için malzeme giderini oldukça azaltıyor ve baskı hızınıda arttırıyor. Tüm bu özelliklerde eklenince bu ürüne karşı beklentilerinde arttırdığını ve 2016 yılına damga vuracak bir ürün olacağını ön görebiliyoruz.

mCor ARKe Renkli Baski

 

 

  • XYZprinting da Vinci Mini

XYZprinting da vinci mini

XYZprinting firması ürün çeşitiliğine gittiği gibi birde düşük segmentte bir 3D Yazıcı daha çıkardı ve da Vinci Mini adı verilen bu ürünün fiyatı 269$ olarak açıklandı.

  • 3DPrinterOS Private 3D Printing

3DprinterOS

3D Yazıcılarınızı online olarak kontrol edebildiğiniz ve ticari olarakta kullanabildiğiniz platform olan 3DPrinterOS, 3D Baskı hizmetinde ki data güvenliğini sağlamak adına sistemini yenilediğini duyurdu.

  • Tiertime  UpMini 2

Tiertime isimli 3D Yazıcı firması, Up mini ve Up Plus 2 isimli 3D Yazıcıları ile bu sektörde ses getirmişti. Sonrasında duyurduğu UpBox ürününde ise beklentileri karşılayamayan firmadan yeni bir ürün haberi geldi. Bu sefer tasarımsal olarak çok başarılı duran ürün, wifi üzerinden ve aynı zamanda dokunmatik ekranı ile kontrol edilebilinecek.

Tiertime UP mini 2

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.