EKOCYCLE Cube 3D Yazıcı için 3D Systems, Coca Cola & wiil.i.am Birlikte Çalışıyorlar

wiil.i.am 3D Printer

3D Yazıcı sektörünün son zamanlardaki trend konulardan biri olan atık plastiklerden filament (3D Yazıcıların hammaddesi) üretebilmek farklı bir ortaklığa tanık oluyor. Her yıl milyonlarca ton plastiğin atılarak, doğayı kirletiyor olmasına seyirci kalmak istemeyen 3D Systems, Coca Cola ve dünyaca ünlü pop yıldızı will.i.am atık PET şişelerini geri dönüştürerek EKOCYCLE Cube 3D Yazıcıda kullanmayı amaçlıyor.

3D Systems bu yıl will.i.am’i Chief Creative Officer (CCO) olarak işe aldığını duyurmuştu. Müzikle hiçbir alakası olmayan şirketin neden böyle bir hamlede bulunduğu merak uyandırmıştı. Coca Cola ile de EKOCYCLE Cube 3D Yazıcı projesinde görev alan will.i.am bu projede atık PET şişelerin ve teneke kutuların tekrar kullanılabilir hale dönüştürülmesi ve dünyanın daha sağlıklı ve temiz bir hale getirilmesinde çalışmaya başlamıştı.

EKOCYCLE Cube 3D Yazıcı

3D Systems tarafından CCO olarak işe alınmasından sonra ise, firma EKOCYCLE Cube adı verdikleri bir 3D Yazıcının çalışmalarına başladıklarını duyurdu. 15x15x15 boyutlarında baskı hacmine sahip olan 3D Yazıcı 70 mikron gibi yüksek bir çözünürlüğe de sahip. Bu 3D Yazıcıyı diğerlerinden farklı kılan ise hammadde olarak atık PET şişelerini kullanıyor olması. Fiyatının ise 1119 $ olması bekleniyor.

3D Systems’e göre bu 3D Yazıcı bizim atık plastikler hakkındaki görüşlerimizi tamamen değiştirecek. Çünkü bu 3D Yazıcı ile insanlar atık plastiklerden harika objeler üretebilecekler.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.