En Şık ve ilham Verici Tasarıma Sahip 3D Yazıcı

3D Yazıcı kullanıcılarının yaptığı ürünlere her gün bir yenisi ekleniyor ve bunların her biride birbirinden orjinal fikirleri barındırıyor.

Saat ustalığı yapan John Davis adındaki bir maker, 3D yazıcı konusuna merak salmış ve bu konuda birşeyler yapmak istemiş. Kendisine öncelikle bir Printrbot marka ahşap 3D yazıcı alan John daha sonra bu yazıcının dış görüntüsüne birşeyler katmak onu daha şık hale getirmek istemiş ve işe koyulmuş.

PrintrBot

John işe başlarken öncelikle insanlar tarafından 3d yazıcının nasıl algılandığını öğrenmeye çalışmış. Hatta evdeki televizyon ve mikrodalga fırın gibi eşyalarla 3D yazıcıların benzerliklerini karşılaştırmış.

steampunk-inspired-3d-printer-always-wanted-4

John’un Printrbot u hali hazırda bir bavul gibi göründüğünden, o bu görünümü daha orjinal hale getirmek istemiş ve 3d yazıcısını eski bir bavulun içerisinde çalışan bir buharlı makineye benzetmek istemiş. Üzerine sıcaklığı ve basıncı gösteren kadranlar yerleştiren John, OpenScad programında çizdiği kadran tutucularıda yazıcısında bastırdıktan sonra montajı tamamlamış.

 

buharlı makina buharlı makine

John’un projesi halen devam etmekte, yaptığı gelişmeleri incelemek içi onun kendi bloğunu takip edebilirsiniz.

printrbot bavul

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.