3D Yazıcılar için yerli filament üreticisi Oo-kuma

1398119541

Türkiye’nin ilk ve tek Dünya’ya satılan filament markası olan Oo-kuma, 2014 Şubattan beri yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ile kaliteli ve tutarlı filament üretimine başlamıştır. İki genç girişimcinin filament konusundaki kötü ve pahalı ürünlerden şikayetçi olarak yola çıktığı hikayede, kendi tasarladıkları özel üretim tesisi ile marka, oldukça iddialı bir konum sahibi olmuştur.

ABS, PLA ve FLEX ürünlerini çeşitli renk ve standart makara alternatifleri ile sunan firma, ek olarak HIPS, Poli-karbonat, Poliamit, Nylon, PVA ve metal katkılı ürünlerin Ar-Ge çalışmalarını tamamlamış olup, piyasadaki mevcut ticari 3-boyutlu yazıcılar ile benchmark test aşamalarını bitirdikten sonra duyurmayı planlamaktadır.

Ookuma filamentler

Hammadde karışımı dahil, son ambalaja kadar üretimi kendi bünyesinde tamamlayan Oo-kuma, malzeme kalitesi konusunda oldukça “titiz” hareket etmektedir. Çin menşeili hiçbir katkı veya ürün kullanmayarak en kaliteli ürünü doğru fiyatta son kullanıcıya ulaştırıp piyasadaki kirliliğin önüne geçmeyi hedeflemektedir.

Satışlarını ağırlıklı olarak yurtdışına yapan markanın Türkiye’deki bayi ağı yeni oluşmasına rağmen Türkiye’ye özel indirimli fiyat politikası mevcuttur.

Tüm gelişmeleri oo-kuma nın internet adresinden veya facebook sayfasından takip edebilirsiniz. Oo-kuma filamentleri satın almak için 3Durak.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Ookuma 3dprinting filaments

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.