ADAM All In One 3D yazıcı

3 boyutlu yazıcı teknolojisinde bir adım önüne gidildiğinde öyle gözüküyor ki karma yazıcılar 3 boyutlu yazıcılarla alakalı olan projeleri daha kolay halletmekte. 3 boyutlu yazıcı sektörü zaten hali hazırda böyle makinalarla tanıştı. Şimdi ise italyan yapımı Northype’ın Adam isimli yazıcısı karşımızda. Adam projesi son aylarda kickstarter sitesinde başladı ve ekledikleri özelliklerle üretim sürecinde masaüstü yazıcısından daha fazlası olmayı amaçlamaktalar.

adam-3d-printer-1024x576

Adam 1.75mm flament için 0.4 mm çıkış ucuna sahip ve sıcak tablası size PLA’dan tutun karbon karışımlı ve odun karışımlı flamentleri basmanıza olanak sağlar. Northype’ın Adam’ı ayrıca oyma kadası ve lazer kafasına da sahip. Bütün bu özelliklerle adam 3 boyutlu baskı da ve lazer gravürlerinde çok başarılı olucak gibi duruyor. Bunca degişken kafanın yanında firma ilerisi için sıvı materyal basmayı da planladıklarını açıkladı.

 

Bu bütün özellikler gösteriyor ki Northype’ın çok kafalı yazıcısı sadece bir başlangıç. Adam’ın arkasındaki takım sınırsız potensiyeli olan bu makinayı geliştirmek için insanlar teşvik ediyor. Bunun içinse Adam projesini açık kaynaklı olarak yayınladılar. Böylece herkes bu projeyi degiştirebilir veya yükseltebilir. Projenin kickstarter bitiş tarihi eylül ayı ve baya vaad edici duruyorlar. Northype kickstarterda ilk siparişleri 899 euro diye belirlemiş durumda.

Haber kaynağı:  3dprintingindustry.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.