Microsoft'un yeni projesi sayesinde, cep telefonları ile 3D tarama yapılabilinecek

Microsoft’un araştırmacıları üzerinde çalıştıkları son projeyi açıkladılar. Yeni projede cep telefonları ile 3D tarama yapılacak.

cep telefonları ile 3D tarama

 

Bu çalışma Skynet UI’ adında bir telefon uygulaması olarak çıkacak ve sadeve Windows Phone kullanıcılarına sunulan bir hizmet olacak. Bu uygulama sayesinde çevrenizde ki bir çok fiziksel objenin 3 boyutlu modeline ulaşacaksınız ve bu modeller sayesinde aynı ürünü 3 boyutlu yazıcıdan çıkartabileceksiniz yani bir başka deyimle ürünü kopyalamış olacaksınız.

Bir başka 3D tarama arayüzü olan 3D reconstruction ile Skynet UI ‘ın özellikleri birleştirilerek kullanıcıya kaliteli bir uygulama sunulmak isteniyor. Uygulama , kullanıcıya daha iyi tarama yapabilmesi için yönlendirmelerde sağlıyor. Bu uygulama ile gelecek bir diğer beklenti ise, 3D modeli oluşturulmuş objeyi telefondan direk olarak 3D yazıcıya yollayabilmek olacak.

Microsoft bu çalışma ile Windows Phone telefonlarında satışı arttırmayı ve markasını yeni teknoloji trendi olan 3D yazıcı teknolojisine uyarlamayı amaçlıyor.

 

 

Kaynak: http://www.3dprinter.net/microsoft-3d-scan-project-enable-users-create-3d-models

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.