TRNIO ile iOS Cihazınızı 3D Tarayıcıya Dönüştürün

3D tarama sektöründe neredeyse her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Yeni uygulamalarla cep telefonunuzdaki standart kameralarla telefonunuzu ve tabletinizi 3D tarayıcıya dönüştürebiliyorsunuz (Gelecekte akıllı telefonlarımızın bir özelliğide 3d tarama olacak gibi). İşte TRNIO’da bunlardan biri. iOS cihazınızı 3D tarayıcıya dönüştürün ve istediğinz obje ve kişinin 3 boyutlu modelini elde edin.

iOS Cihazınızı 3D Tarayıcıya Dönüştürün

TRNIO tamamen ücretsiz bir 3D tarama uygulaması.  Jan-Michael Tressler tarafından geliştirinlen uygulamayla Iphone ve Ipad ‘inizi basit bir 3d printer a dönüştürüyorsunuz. Etrafınızda gördünüğünüz herhangi bir objeyi kolayca tarayıp, 3 boyutlu modelini çıkarıp daha sonra 3D yazıcınızdan çıkarmak için hazır hale getirebilir ve hatta shapeways ve sculpteo gibi sitelere yükleyerek farklı materyaller ile basılmış kopyalarını elde edebilirsiniz. 

Uygulamayı kullanmak da çok kolay. İlk adım, uygulamayı açıyorsunuz ve daha sonra ekranda çıkan kırmızı noktaları takip ederek objenizi 360 derece tarıyorsunuz ya da kamerayı sabit tutup objeyi 360 derece döndürerek taramayı yapıyorsunuz. Hangisi kolayınıza geliyorsa. Objenizi taradınız ama basmak için bir 3D yazıcıya sahip değil misiniz? Endişelenmeyin , TRNIO sizin için objenizi 3D olarak bastırıp adresinize gönderiyor. Tabi bu hizmet uygulama gibi bedava değil…

Uygulamanın kullanımıyla ilgili öğretici videolarına TRNIO websitesinden ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.