Autodesk ve Mattel Oyuncak, Çocuklar için 3D Yazıcı Üretti

Mattel oyuncak firması ThingMaker ürününü yeniden geliştirerek 3D Yazıcıya dönüştürdü. Daha önceleri çocuklar kalıp alarak kendi oyuncaklarını yaptığı Thingmaker ile artık çocuklar, bilgisayarda tasarladıkları modelleri üretebilecekler. Autodesk firması ile birlikte geliştirilen uygulama ile çocuklar daha kolay tasarım yaparak hayallerini ürüne dönüştürebilecekler. Ayrıca Thingmaker’ın Amerika satış fiyatı da oldukça uygun. Çocuklar için 3D yazıcı Thingmaker sadece $299.

Autodesk ve Mattel Oyuncak, Çocuklar için 3D Yazıcı Üretti

Aslında Thingmaker 1963 yılında piyasaya çıkmış ve çocukların örümcek, ejderha, çiçek vb. kalıplar kullanarak kauçuk benzeri bi malzeme ile 200 derecede fırınlayarak kendi oyuncaklarınızı yapabileceğiniz bir oyuncak.

Artık Mattel bu oyuncağı günümüze uyarlayarak ve zamanımızın popüler teknolojisi 3D yazıcıları kullanarak canlandırıyor.

Autodesk ve Mattel oyuncak cocuklar icin 3d yazici uretti

13 yaş ve üstü çocuklar için tasarlanan Thingmaker standart PLA filament kullanıyor. Thingmaker, çocukların kullanacağı bir 3D yazıcı olduğu için çocukların güvenliği için tasarlanmıştır. Baskı başladığında kapak otomatik kitleniyor ve baskı bittiğinde sıcak nozzle, çocukların elini yakmaması için içeri çekiliyor. Bu özellikleri ile Thingmaker çocuklar için güvenli bir araç.

Thingmaker
Çocuklar kendi tasarımlarını iOS ve Android cihazlarda da rahatça kullanabilecekleri Thingmaker tasarım uygulaması ile yapabiliyorlar. Tasarım programının yazılımı Autodesk mühendisleri tarafından geliştirilmiş ve çocuklar hazır şablonlar üzerinde değişiklikler uygulayarak robotlar, dinazorlar, araçlar yapabilecekler. Ayrıca bu uygulama ile yapacakları tasarımları herhangi bir 3D yazıcı ile de üretebilirler.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.