SolidWorks Çocuklar için 3D Tasarım Uygulaması Geliştirdi

 

CAD(Computer Aided Design) programları proje ve fikirlerinizi bilgisayar ortamında oluşturmak için gereken yazılımlar. Bu programlar arasında en yaygın olarak kullanılanlardan biri de SolidWorks. Özellikle mühendislik alanında yaygın olarak kullanılan SolidWorks, kullanıcılarına tasarım, montaj ve analiz gibi faydalar sağlıyor. Bugüne kadar daha çok profesyoneller için tercih edilen SolidWorks, son geçtiğimiz günlerde yayınladığı uygulaması ile çocuklara tasarımı öğretecekleri bir platform sunuyor.

Uygulamanın geliştirilmesi aşamasında SolidWorks mühendislik ve tasarım ekibi birlikte çalıştı. Ortaya çıkan ürün ise kolay kullanım ve basit arayüzü ile altıncı ve daha alt sınıftaki öğrenciler için eğlenceye dayalı tasarım geliştirecekleri bir uygulama oldu. Blog kısmında ise SolidWorks, tasarımda problem yaşayan çocuklara çözüm bulabilecekleri bir platform sunuyor. STEM(Science Technology Engineering, Mathematics) yaklaşımına da uygun olarak geliştirilen uygulama ile çocuklar için oldukça faydalı olacak gibi görünüyor.

 

Solidworks app

 

SolidWorks’den Justin Burton “ Çocukken hangimiz tasarım, problem çözme, ürün üretme ve mühendislik konusunda bir şeyler biliyorduk. Keşke erken öğrenebilseydik. İşte Solidworks Apps for Kid’de bu nedenle ortaya çıktı.”

SolidWorks Apps for Kids uygulamasında yer alan özellikler:

Capture It: Fotoğraf, video, ses ile esinlenilebilir fikir yakalamayı sağlıyor

Shape It: Fikirleri 3D Tasarıma dönüştürmeye yarıyor

Style It: 3D Tasarımları renklendirmeye ve kişiselleştirmeye yarıyor

Mech It: Tasarımın içerisine eğleneli mekanik eklemek için

Show It: Ürünleri komüniteye duyurmak için

Print It: Objelerin 3D Baskısını almak için

Bu uygulaması ile Solidworks çocuklara erken yaşta 3D Tasarımı öğreterek gelecek nesillerin modelleme konusunda daha yetkin olmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu da 3D Yazıcı sektörünün büyümesinde temel konulardan biri.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.