Tasarımlarınızı Onshape sayesinde tüm mobil araçlar ile düzenleyin

Tasarımlarınızı Onshape sayesinde tüm mobil araçlar ile düzenleyin!

 cloud ile tasarımlarınız yapın

Solidworks firmasının yaklaşık 3 yıldır üzerinde çalıştığı Cloud tabanlı CAD programı Onshape’in Beta versiyonunu yayınladı.

Kendi cloud server’ını oluşturan firma, online üzerinden yüksek performans ile tasarım hizmeti sunabilmekte. Bu sayede Bilgisayarınızda olduğu gibi telefon ve tabletlerinizdende 3D Tasarım yapabileceksiniz veya tasarımınızda ki düzenlemeleri anlık olarak değiştirebileceksiniz hatta anlık olarak Render bile alabileceksiniz.

 

Web sunucusu üzerinden tasarım yapmak  Autodesk sayesinde  ,   123D Make ve AutoCAD 360  gibi programlar sayesinde alışkınız ama Onshape bu noktada farklılaşarak onlardan daha profesyonel bir CAD modelleme programı olduğunu gösteriyor.

Geliştirilmesi için 3 yıl boyunca 64 milyon dolar harcanan uygulama son 6 aydır 52 farklı ülkede farklı kullanıcılar tarafından test edildi. Şimdi ise beta olarak duyurulan Onshape, öğrencilere ve başlangıç sınıfı makerlara ücretsiz sunulacak ama Profesyonel kullanıcılar için 100 dolar aylık bir ücret isteniyor, kurumsal kullanımlar için ise özel teklifler içeriyor.

 

Cad.onshape.com adresinden sisteme kaydınızı yaptırabilirsiniz, gelişmeleri ve detayları ise www.onshape.com adresinden takip edebilirsiniz

 

cloud tasarım programı Onshape

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.