3DPrinterOS, 3D Yazıcıları Bulut Üzerinden Kontrol Etme

3DPrinterOS

 

6 aylık beta uygulamasından sonra 3D Yazıcıların bulut üzerinden kontrol edildiği işletim sistemi 3DPrinterOS ücretsiz olarak yayınlandı. 3DPrinterOS eski Dell mühendisi John Dogru ve Anton Vedeshin tarafından kuruldu. Platform tüm 3D Yazıcılar çatısı altında topluyor ve aynı anda birden fazla 3D Yazıcıyı kontrol etmeye olanak sağlıyor.

3D Yazıcı sektöründe şimdiden wi-fi özellikli 3D Yazıcılar çıkmaya başladı. Bu özelliğin en büyük avantajı ise 3D Yazıcıları network üzerinden bilgisayarınıza bağlayabilme. Böylece SD kart ya da USB kablo ile 3D Yazıcıları kontrol etme derdinden kurtuluyorsunuz. Bu problemi çok iyi gören 3DPrinterOS kullanıcı dostu arayüzü ile 3D Yazıcıları ve 3 boyutlu model dosyalarını (CAD, STL, AMF, PLY, OBJ, Gcod e formatlarında) kontrol edebilmenize imkan sağlıyor. 3DPrinterOS bunun yanında birçok özellikte sunuyor.

 

3DPrinterOS1

 

Magic Fix uygulaması ile 3 boyutlu modelleri analiz edebiliyor, onarabiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz. Böylece üretim öncesi hatalı modellerinizi düzeltmiş oluyorsunuz. Bunun yanında web kamerasına sahip 3D Yazıcılarınızı 3DPrinterOS üzerinden görüntüleyebiliyor, üretimi takip edebiliyorsunuz. Ek olarak 3D Baskı süresi, harcanan filament gibi özellikleri de takip edebiliyorsunuz.

Ultimaker iş birliği ile 3DPrinterOS’da YouMagine’da 3 boyutlu modellere de ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca 3Dhubs iş birliği ile 13000’den 3D Yazıcıya erişilebiliyor olacak.

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.