En Şık 3D Yazıcı Filament Geri Dönüşüm Cihazı 'Ewe Filament Extruder'

Filament Geri Dönüşüm

Bildiğiniz üzere 3d yazıcı teknolojisinde hergün yeni gelişmeler olmakta, yazıcılar gelişirken bu sektöre paralel doğacak ihtiyaçları karşılamak için yeni cihazlarda geliştirilmekte, filament geri dönüşüm cihazı Ewe Filament Extruder’da bunlardan biri.

Bu cihazla granül plastik kullanarak 3D yazıcılarda kullanılan hammaddeyi kolayca ve normalde 50$/kg civarı olan hammade maliyetini 8-9$/kg’a düşürerek elde edebilirsiniz. Arduino platformu ile çalışan bu cihazda filamentin cinsine göre erime sıcaklığını ayarlıyor, sonrasında granül hammaddeyi dökerek filamentinizi elde ediyorsunuz. Cihaz 40°C ile 230°C arasında çalışıyor, filament cinsi ve kalınlığına göre dakikada 25 ile 50 cm arasında filament üretebiliyorsunuz. Üstelik cihaz ahşap ve karbon katkılı plastikler gibi filamentleri üretme yeteneğine sahip.

filament geri dönüşüm, extruder, ekstruder, hammadde

 

Cihazın 33o$ ile 690$ dolar arasında seçenekleri bulunuyor. 330$ ‘lık ürün demonte halde ve sadece mekanik parçaları içeriyor. Eğer daha sonradan dış kasayıda eklemek isterseniz 170$’a dizayn paketinide almanız gerekiyor. Bütün cihazı monte halde almak istersenizde 690$’a sahip olabilirsiniz. Cihazı sipariş ettiğiniz taktirde yaklaşık 60 gün içerisinde adresinize gönderiliyor.

Firma ayrıca granül halde PLA ve ABS plastik satarak, gelirinin büyük bir kısmını buradan karşılamayı düşünüyor. Piyasadaki benzer cihazlara göre daha şık ve kolay kullanımı olan cihazın pazarda adından daha çok söz ettireceği düşünülüyor.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.