PEEK Malzemesi ile Yüksek Performanslı 3D Yazıcı

PEEK Malzemesi ile Yüksek Performanslı 3D Yazıcı

 

Indmatec firması , Nisan 2014’te Almanya’nın Karlsruhe şehrinde kuruldu. Malzeme bilimi, mühendislik, robotik, otomasyon, bilgi teknolojileri ve 3D yazıcı alanlarındaki uzman takımı ile 3D Yazıcı sektörüne yenilik getirmeyi hedeflemiş bir firma.

Yüksek performanslı polimerlerden üretilen FDM 3D Yazıcı filamentlerini üreterek araştırma ve geliştirme çalışmalarını yapmaktayız. Yoğun araştırmalarımız sonucunda PEEK materyalini yazdırılabilir hale getiren dünyadaki FDM 3D yazıcı teknolojisine sahip tek şirket oldu.

PEEK daha önce sadece diğer konvensiyonel imalat süreçleri ile işlenebilen bir yüksek performanslı polimerdir. Eşsiz özellikleri nedeniyle PEEK diğer polimerlere karşı birçok avantaja sahiptir ve metaller yerine kullanılabilir. Diğer metallerle kıyaslandığında PEEK tasarımda yüksek özgürlük sağlar. Düşük yoğunluk (alüminyumun yarısından daha düşük) ağırlığın azalmasını böylece yakıt tasarrufu ve emisyonların azalmasını sağlar. Bundan dolayı otomotiv, elektronik ve yarıiletken endüstrileri dahil olmak üzere birçok endüstride ve makine mühendisliği alanında kullanılmaktadır.

PEEK 3D Filament örnekleri

Peek_roll 3D Priyoid indmatec

 

Farklı karakteristik özelliklere sahip olan PEEK 3D FDM yazıcı, PEEK materyalinin işlenebilmesini sağlayan muhteşem bir yazılım ve donanım sinejisine sahiptir. Yapı haznesi kapalıdır(yazıcı hacmi: 155x155x155 mm3) ve tüm yazdırma süreci boyunca iyi bir sıcaklık profilini garantileyen reaktif olmayan parçalardan üretilmiştir.

Sıcaklığın 420 ˚C’ye kadar çıkabilmesine olanak sağlayan HotEnd ve ağız kısmı, özellikle PEEK yazıcı için geliştirilmiştir. Ek olarak, PEEK materyalinin optimum yapışma sağlaması için özel ısı-yatağına sahiptir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan kontrol yazılımı, kullanıcının PEEK yazdırma işlemini sadece tek-tık ile yapabilmesine olanak sağlar.

indmatec 3D Printer

 

Tony Tran-Mai, “Amacımız her zaman eklemeli üretimin küçük ve orta büyüklükteki şirketler için ekonomik olarak ulaşılabilir hale getirilmesi.” diyor. INDMATEC GmbH’nin CEO’su, şirketinin bu inovatif teknolojiyi uygun bir fiyata sunabilmesinden mutlu.

INDMATEC tarafından geliştirilmiş olan FDM 3D yazıcı, birçok endüstriyel sektörün operasyon standartlarına göre sadece PEEK için değil aynı zamanda yüksek sıcaklıklı ve yüksek performanslı polimerler için de optimize edilmiştir.

Yazıcının yazılım dahil fiyatı (KDV hariç) 9.590€’dur. Standart yazılım ve parametre güncellemeleri fiyatın içinde dahildir. Dahası bir implementasyon servisi ve teknik destek sipariş etmek de mümkündür. Sipariş onayı ve %50 peşinat ödemesinden sonra teslim süresi 7 haftadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.