The Palette Çok Renkli Baskıya Yeni Bir Yaklaşım

 Mosaic Manufacturing, “The Palette” isimli yeni filament besleyici sistemlerini piyasaya sürdü. Sistem FDM ile çalışan neredeyse tüm 3D yazıcılarda kullanılabiliyor ve baskıları farklı renklerde ve hatta farklı materyalleri kullanarak basmamıza imkan veriyor.

Şimdiye kadar 3 boyutlu yazıcılarda farklı renklerde baskı almamızı sağlayan birçok sistem geliştirildi ancak bunlar genelde özel geliştirilmiş ekstruderler ile sağlanmaya çalışılıyordu ki bu da işleri iyice karmaşık hale getirip düzeneği de ağırlaştırıyordu. The Palette soruna farklı bir açıdan yaklaşmayı denemiş ve bu sorunu ayrı bir kutu içerisinde farklı filamentleri birleştirerek tek bir filament elde ederek çözmüş görünüyor.

The Pallette çok renki baskı

The Palette birçok 3D yazıcıya eklenebiliyor ve çoğu standart filament ile kullanılabiliyor

The Palette’i isterseniz bir direkt sürücü ile kullanabilir veya yazıcı açısından zaten normal bir makaradan filamenti çekmek ile aynı mantıkta bir sistem olduğu için bir bowden kablosu yardımı ile de kullanabilirsiniz. .gcode veya .x3g kullanan ve 1,75mm filament girişi olan neredeyse tüm yazıcılarla kullanılabilir durumda. Sistemin yazılımı, standart .gcode veya .x3g kullanıyor ve ardından yazıcınızı çalıştırmak için onu modifiye ediyor ve The Palette’i kontrol etmek için de ayrı bir .SEEM dosyası oluşturuyor. Sistemin yaratıcılarının yazılımlarını open source’a dönüştürmek gibi bir planları da var.

2

3

The Palette’in nasıl çalıştığı ile ilgili bir video;

Bir başka bir video daha;

 

Sadece farklı renk filamentleri karıştırmakla kalmayıp, farklı türdeki filamentleri örneğin PLA ve iletken filamenti kullanarak çalışan bir flaş ışığı bile üretebilirsiniz.

The Palette’in Kickstarter’daki kampanyası hala devam etmekte ve daha üç gün olmasına karşın şimdiden hedefledikleri miktarın iki katına çıkmış durumdalar ve daha da katlayacaklar gibi gözüküyor. Bu yazıyı hazırlarken 329 backers ile neredeyse 170.000 $ yatırım almış durumdalar. Siz de 899 $ bağışlayarak yeni bir filament besleyicisine sahip olabilirsiniz. Şimdiye kadar bağımsız bir eleştiri yazısı yazılmış durumda değil ancak biz The Palette için parlak bir gelecek görüyoruz ve benzer projelere ilham kaynağı olacağına inanıyoruz.

The Palette Kickstarter sayfası;

https://www.kickstarter.com/projects/1337298295/the-palette-3d-printing-evolved

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.