3D Yazıcı ile Kişiye Özel Ortopedik Tabanlık

 

3D Yazıcıların en yaygın olduğu kullanım alanlarından biri de medikal alanı. Medikal sektöründe her problemin kişiye özgü olması ve 3D Yazıcılarında en büyük avantajlarından biri kişiye özel üretimi mümkün kılması, 3D Yazıcıların bu alanda kullanımını arttıran başlıca sebeplerden biri. Son olarak ise Vancouver merkezli Wiivv firması 3D Yazıcı kullanarak ürettiği kişiye özel ortopedik tabanlık projesi ile Kickstarter’da 235.000 USD toplayarak isminden en fazla söz ettiren 3D Yazıcı projelerinden biri haline geldi.

Şimdiye kadar 3.5 Milyon dolar yatırım alan Wiivv akıllı telefon için geliştirdiği uygulamasıyla ayağınızın farklı açılarından fotoğrafını alıyor. Sonrasında bu fotoğraflardan ayak yapınıza özel ortopedik tabanlık üretiyor. Ortopedik tabanlık üretiminde SLS teknolojisinden yararlan Wiivv sonrasında çıktıya yüzey işlem uyguluyor ve tabanlığın üzerini kaplıyor.

3D Yazici ile kisiye oze ortopedik tabanlik

Wiivv’in projesinde hedeflediği kişiye özel ortopedik tabanlıklar üreterek daha sağlıklı bir yürüme, koşu deneyimi sizlere sunmak. Bunun yanında ayak konforumuzu da maksimize ederek bizlerin daha rahat etmesini sağlıyor. Bu amaç doğrultusunda pazardaki boşluğu çok iyi gören Wiivv, 3D Yazıcıları da kullanarak gayet akılcı bir proje geliştirmiş görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.