3D Yazıcı ile 'Türkiye'nin Yardım Eli' olan RobotEl'den Başarılı Bir Çalışma Daha!

Yaklaşık bir yıldır yaptıkları protez kol çalışmaları ile uzuvunu kaybetmiş kişilere başarılı çalışmalar yapan RobotEl ekibi, İskele47 ile birlikte yaptığı çalışmada buna bir yenisini daha ekledi. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Robotel.org, EnablingTheFuture oluşumunun Türkiye ayağını oluşturuyor diyebiliriz. Robotel.org adlı internet sitesinden uzuv ihtiyacı olan kişileri ve bu kişilere yardımcı olmak isteyen 3D Yazıcı sahiplerini ve 3D Tasarımcıları buluşturuyor.3D Yazici ile robot el uygulamasi turkiye

Bu şekilde robotel.org‘a ulaşan Yağmur için yeni bir çalışma başlatılmıştı.Robot el tasarımı üzerinde gerekli tasarım revizeleri yapıldıktan sonra, tasarım dirsekten çalışan bir sistem olacak şekilde güncellendi. Sonrasında ise İskele47’de üretim süreci başladı. Tüm ekibin heyecan ve özveriyle çalışması sonucu  3D Yazıcı ile başarılı bir üretim yapıldı. Üretimde ABS Plastik malzemesi kullanıldı.

robot el uygulamasi turkiye

Yağmur gibi çevrenizde böyle bir ürüne yani proteze ihtiyacı olan kişiler var ise sizde onlara yardımcı olup RobotEl.Org adresine yönlendirebilirsiniz, eğer bir tasarımcıysanız daha başarılı bir tasarımın oluşmasına katkı sağlayabilirsiniz. Hatta bir 3DYazıcı sahibiyseniz sizde bu sürecin üretim ayağını üstelenebilirsiniz. Tüm bunlar için RobotEl.Org’u ve Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.