Floreon'un Yeni Nesil Filamentleri

Futbol Efsanesinin Katıldığı 3D yeşil baskı takımına katıl, yüzlerce Floreon filamenti ve bir Ultimaker kazan.

arsenal-3d-print

İlk olarak Arsenal futbol takımı ile adını dünyaya duyuran ve burada efsane olan İngiliz futbolcu lan Wright kariyeri boyunca yaklaşık 600 maça çıkmış ve toplam 387 gol atmıştır.

Kramponlarını astığında, futbol dünyasında sıklıkla tercih edildiği gibi; yorumcu ve yazar olarak devam ediyor. Son hikayelerde, 3D yazıcılar kullanılarak üretilen Adidas ayakkabılar başta olmak üzere; 3D yazıcılar ve spor arasındaki ilişkiyi konu almıştık.

Şimdi, eski Uluslararası futbolcu 3D filament üreticisi Floreon’a katıldı. Öncesinde oyuncunun 3D taraması ve sonrasında baskısı yapılacak. “ Florean ekibinin bir parçası olmaktan ve bu projede yer almaktan dolayı çok heyecanlıyım “ diyor lan Wright. Ayrıca 3D baskım yapılacağı için de. “ Bildiğim kadarıyla daha önce futbol ayakkabıları 3D yazıcılardan basılmıştı ama eski bir futbolcunun 3D baskısı yapılmamış, bu nedenle de ilk olmaktan büyük keyif aldım. “ diyor.

Floreon’un üretim direktötü Dr. Andrew Gill, Sheffield Üniversitesi ile bir süreden beri yeni bir 3 boyutlu yazıcı materyal formülü üzerinde çalıştıklarını ve pazara sunduklarını söyledi. Elde edilen bioplastik; standart bioplastik ve polilaktik asit (PLA) eklenerek formüle edilen sürdürülebilir orijinli yenilikçi bir materyal ve çeşitli yaşam ömrü seçenekleri sunan bir bileşendi.

filament-kullanimlari

Floreon’un web sitesinde lan Wright’ın 3 boyutlu yazıcılar ve Floreon’un yeşil yaklaşımı hakkında söylediği birkaç söz yer aldı;

Umuyorum ki insanlar petrol tabanlı plastikler yerine amaca daha uygun ve çevreye zarar vermeyecek alternatiflerin bulunduğunun farkına varırlar. Floreon’a destek olmaktan dolayı çok mutluyum. Benim büyük bir ailem var ve onlar ve herkes için daha iyi bir gelecek bırakmaya kararlıyım. Ian Wright sadece futbol yetenekleri ile değil, ilginç gözlük seçimleri ile de tanınmış biri. Bu düşünce ile Floreon, ünlülere bir çift gözlük dizayn etmek için herkesi davet ediyor. Bu yarışmaya katılan kişiler 1 Ultimaker 2+, Floreon filamentleri ve başka birçok ödül kazanma şansına sahip. Yarışma 17 Aralık’a kadar devam edecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.