3D Yazıcı ile Dövme

3D Yazıcı ile Dövme

Paris’teki tasarım stüdyosu olan Appropriate Audiences  3D Yazıcı ile dövme iğnesini bir araya getirdi. Tasarımcılar, 3D Yazıcı her sektörde kullanılmaya başlayacağını onalrında üzerinde çalıştıkları konunun ise belirli mimari temelerini kullanarak vücudumuzun belirli bir bölümüne dövme yapabilmeyi mümkün kılmak olduğunu belirttiler.

Tatoué bir Makerbot 3D Yazıcı ile dövme iğnesi arasındaki geçişi sağlayan kısımdır. Bu kısım keskin noktası kullanarak saniyede 150 kez cildi deliyor ve kişinin derisinin içine mürekkep ekliyor.İğnenin ucunda bulunan sensör cilt dokusundaki değişikleri anlar, kullanıcının cildindeki yüzeylere göre mürekkep kullanır. Ayrıca Autodesk tarafından üretilen bir yazılım ile makine adapte edilmiş olup istediğiniz dövme deseninini kendiniz yapabilirsiniz.

Dezeen bu makine hakkında şunları söylemiştir : “Bu makinin amacı dövmecilere daha fazla olanaklar sağlamaktır.”

Appropriate Audences, Pierre Emm, Piotr Widelka and Johan Da Silveira tarafından kurulmuştur. İlk makineyi bir insanda denerken kullandıkları şekil daireydi. Çünkü daire makinenin hassasiyetini test etmek için mükemmel bir şekildi.

Tasarımcıların şimdiki hedefi ise daha karmaşık tasarımlar oluşturmak ve vücudun diğer alanlarını kullanabilmek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.