Formlabs, Dişçilik alanında 2 farklı hammadde ve birde üretime uyumluluğu sağlayacak bir yazılım üzerine çalışmalarını duyurdu.

formlabs discilik3

Amerika’lı 3D yazıcı üreticisi olan Formlabs, Diş Hekimlerini ve laboratuvarlarını hedef alan yeni malzemeler geliştirerek ürününün kullanım alanınıda genişletmiş oldu.

Formlabs, diş protezlerinde kullanıma uygun malzeme geliştirme amacı ile 3Shape ile birlikte farklı iş ortaklıkları içerisinde. Bu alanda kullanılacak malzeme Biyouyumlu reçine olacak ve bu malzeme ile sadece dişçilikte değil bir çok medikal alanda iddalı bir ürün olacak.

formlabs discilik2

Yeni Dental malzemeler, daha hassas olmaları bu malzemenin taç ve köprülerde kullanımı için uyumludur. Biouyumlu reçine ile ise ortodontik kullanımlarda direk üretimden çıktığı gibi kullanıma izin veriyor. Formlabs, bu malzemelerin çıktılarını, örneklerini ve birebir kullanım alanlarını anlatan atölyeleri IDS 2017 fuarında gösterecek.

 

Formlabs, geçtiğimiz Nisan ayında ilk biyouyumlu reçinesi olan Dental SG’yi piyasaya sürdüğünde diş sektöründen oldukça olumlu geri bildirimler almış ve bu pazara satışlarını arttırmıştı. Yeni geliştirdiği bu iki farklı malzeme ve yazılım desteği ile önümüzde ki yıllarda bu pazarda ki hakimiyetini sürdüreceğe benziyor.

formlabs discilik1

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.