İnsan Klonlayan 3D Yazıcı!

Her sektörde olduğu gibi 3D yazıcı sektöründe de söz sahibi olmaya başlayan Çin, bu sefer 1:1 boyutlarında bir insan klonlayan 3D Yazıcı yaptı.

Günümüzde, 3D tarama ve kendi modelinin baskını alma hizmeti veren bir çok girişim var. Ayrıca basit bir kamera hatta akıllı telefonlar ile bile bir kişiyi 3D tarayabiliyoruz bunun bir sonraki adımı ise bu objeyi boyutlandırıp  3 boyutlu yazıcıların sınırladığı büyüklükte baskı almak. İşte özellikle bu noktada farklılaşan bu ürün ile taraması yapılan, 3 boyutlu modeline sahip olunan birini birebir boyutlarda gerçek bir insan gibi basabiliyorsunuz.

İnsan klonlayan 3D Yazıcı

 

AnyPrint adlı Çinli firmanın FDM teknolojisini kullanarak yaptığı bu ürünün başka bir özelliği ise malzeme olarak wax kullanmasıdır. Yani bu sayede Madame Tussauds Müzesinde ki heykelleri birebir boyutlarda yaratmak kolaylaşıyor. Madame Tussauds müzesinde ki sergilenen heykelleri yapmak aylar alırken ve yüksek maliyetlere yapılırken, bu 3 boyutlu yazıcı ile bir haftada 4 kişilik bir aileyi çıkarabiliyorsunuz. Belkide  gelecekte her ailenin kendine ait birer müzesi olacak.

 

 

Kaynak: http://3dprint.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.