TÜMÜ 3D BASKILI KOLEKSİYON MISS GLOBE 2016 PODYUMUNDA!

Bilindiği üzere 3D baskıyla üretilen elbiseler ve aksesuarlar aslında genç tasarımcılara  hiçte yabancı değil. Son zamanlarda, 3D baskılı kıyafet tasarımlarının yaratıcısı olan ONUS ve 3D modelleme & baskı firması olan 3B ARMY Miss Globe 2016 yarışmacılarını giydirdiler.

3D print dresses and designers

ONUS ve 3B, 43 yarışmacı için giyilmek üzere 3D baskılı elbise tasarladılar. Bunlardan 7 tanesi yarışma esnasında sergilendi. Her 3D baskılı kıyafetin kendi adı var örneğin; ‘’Modrian 3.0’’ elbise Miss Colombia tarafından giyildi, ‘’The Parametric Ivory’’ isimli elbise Miss South Africa tarafından giyildi.

3d printing parametric ivory dress

Koleksiyonun hazırlanışı yaklaşık olarak 6 ay sürmüş ve bakıldığı zaman neredeyse tüm parçalar giyilebilir türden. Bu yarışmanın en büyük özelliği ise tüm elbiselerin 3D baskıda üretilmesi açısından bir ilk olması.

Eğer sizde 3D baskılı elbiselerin nasıl üretidiğini merak ediyorsanız ONUS’un sayfasında bulabilirsiniz. Örneğin, ‘’The Parametric Ivory’’ isimli elbisenin 3D baskı süreci 42 saat, el işleme kısmı ise totalde 30 saat sürmüş. En uzun baskı işlemi ‘’Electric Green Cornova’’ isimli elbiseye uygulanmış. 240 saat baskısı, 60 saat el işçiliği sürmüş.3d printing carnivora dress

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.