VOODOO ROBOTİK 3D YAZICI KÜMESİ İLE YOĞUN SÜREÇLERİ OTOMATİKLEŞTİRİYOR

Voodoo Üretim önümüzdeki 5 yıl içerisinde maliyetleri %90 oranında hafifleten robot işletmeli sistem ürettiğini duyurdu. Skywalker proje başlıklı, ortak bir robot kolunu otomatik hale getirmek için 3D baskı süreci üzerine çalışıyor. Bu süreçte çıkarma ve yazdırma eyleminin bitişinden sonra baskının bir kez tabak inşa etmesiyle işlem tamamlanıyor.

Voodoo project

Skywalker projesinin başlıca faydalarından birisi zaman kazancı olmasıdır. Voodoo fabrikası çalışanları bu süreç için vakitlerinin sadece %15 ini harcıyor. Voodoo’nun iç yazılımı baskı ve robot kolunun beraber etkileşimi için platform sağlıyor.Kol istenilen ürünü aldığında ve baskı tamamlandığında uyarılar gönderiliyor. Ardından baskı işlemi tamamladığında öteki işlem sürecine başlamak üzere harekete geçiyor.

VoodooManufacturing

Otomasyon için temel alan olarak işaretlenmiş Voodoo’nun verimliliği önemli ölçüde arttırması bekleniyor. Voodoo Üretim kurucu ortaklarından Jonathan Schwartz robotu tam olarak faliyette görmek inanılmazdı, gece boyunca insansız çalıştırdık ve 14 saat boyunca parça üretiyordu diyerek durumu açıkladı.

sky walker

İş gücü süreçlerinin otomasyonu, dünyanın bir çok üreticisinin gündeminde yer alan bir öge. 2018 yılına kadar 1.3 milyon endüstriyel robotun fabrikalara yerleştirileceği tahmin ediliyor. Schwartz, yakın gelecekte bir şeyler yapmamızın yollarını belirleyen temel bir sanayi geçişi olarak gördüğümüz şeylere katılmaktan heyecan duyuyoruz dedi. Bununla birlikte, kesinlikle fabrikaların çoğunda manüel iş gücünün otomatikleştiği yeni bir dünya ekonomisi yaratacaktır,bunun bir sorun olduğuna saygı duyuyoruz, bu yüzden hakkında konuşacak çok şeyimiz var dedi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.