99$ 3D Yazıcı MOTA

3D Yazıcı MOTA

3D Yazıcı fiyatları gün geçtikçe daha dah ucuzluyor. Kickstarter.com’da 2 gün önce adını duyuran yeni 3D yazıcı MOTA ise sadece 99$. Bu fiyatı duyunca aklınıza çok düşük özelliklere sahip bir 3D yazıcı gelmesin, MOTA’nın özellikleri rakipleriyle eşdeğer.

Mota şirketi Kickstarter.com üzerinden kendilerini destekleyen ilk 50 bağışcısına 99$’a Şubat 2015’de 3d yazıcı verecek ama ne yazıkki 99$ lık yazıcılar ilk saatlerde bitti. Tabii bu vaatlerinin gerçekleşmesi için gerekli olan toplamda 100.000$’ı toplamaları gerekiyor. 2. gününde 66.000$ toplayan şirket amacına ulaşacak gibi görünüyor. Sizde isterseniz aynı yazıcının 2014 Ekim ayında dağıtıma çıkacak olan, kalan 499$’lık modelini satın alabilirsiniz.

Mota2

Mota 3 boyutlu yazıcı mini 3 boyutlu yazıcılardan biraz daha büyük, 15cm x 15cm x 16,5cm baskı alanına sahip yazıcı hem ABS hem de PLA hammadde ile üretim yapabiliyor.Fakat ABS baskılar alabilmek için opsiyonel olarak ayrıca ısınabilen baskı tabanı almanız gerekiyor. Z çözünürlüğü 100 mikrona kadar inebilen yazıcı, benzerlerine göre daha hızlı çalışabiliyor.

MotaFilament

Cihazın bu kadar ucuz olmasının bir sebebi de, kullandığı filamentin kendine özgü olması. Yazıcı hammadde kullanımında kullanıcıyı kendine bağlıyor.

Cihazın Kickstarter da bağışçıları için hazırladığı tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz,

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.