Arduino Materia 101

Arduino Materia 101 3D Yazıcı

İtalyan websitesi 3discover.it son haberine göre Arduino ve Sharebot Arduino Materia101 3D Yazıcı   için ortak bir çalışma yürütüyor. Böylece ortaya çıkacak 3D Yazıcı, Arduino’nun dünya çapında bilinirliğinden, Sharebot’un da 3D Yazıcı alanında sahip olduğu know-how’dan yararlanacak.

Arduino’nun kurucu Massimo Banzi’nin RAI 3 televizyonuna verdiği röportaja göre, Arduino Materia 101 3D Yazıcı Arduino gibi açık kaynak olacak ve Sharebot ile benzer FFF 3D Baskı teknolojisini kullanacak.

Ortak çalışma ile geliştirilecekArduino Materia101   Arduino’nun yüksek kalite komponentlerini kullanacak ve böylece çok daha gelişmiş olabilecek. Açık kaynak kodlu olmasıyla da diğer 3D Yazıcı üreticilerine katkı sağlayacak ve sektörün daha hızlı gelişmesini sağlayacaktır.

Arduino Materia 101’in 140mm x 100mm x 100mm baskı hacmine sahip olması bekleniyor. Fiyatının ise 882$ olması öngörülen Arduino Materia 101  1.75 PLA filament kullanacak.

Diğer yandan bu ve benzeri ortaklıklarla, uzun bir süredir sıkıntıda olan İtalyan ekonomisi ise bir nebze rahatlayacaktır. Böylece teknolojik sektörlerde İtalyan firmaları sadece marka bilinirliği ile değil inovasyon ile de ilerleme kaydedecektir.

Arduino gibi dünyaca ünlü bir firmanında bu sektöre giriyor olması 3D Yazıcıların gecelek için ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Her geçen gün yeni oyuncu katılan 3D Yazıcı sektörüne, Arduino gibi teknoloji alanında köklü şirketlerin girmeside 3D Yazıcı sektörünü çok daha ileriye taşıyacaktır. Ayrıca Arduino gibi Ar-Ge tarafı güçlü olan firmaların 3D Yazıcılar üzerinde yapacağı geliştirmeler ise genel 3D Yazıcı problemlerini minumuma indirecektir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.