İlk Full Renkli Masaüstü 3D Yazıcı OVE Yakında Piyasada

Polonyalı OVE şirketi, dünyanın ilk full renkli masaüstü 3D Yazıcı ile piyasaya çıkmayı planlıyor. Patent bekleyen şirket önümüzdeki günlerde masaüstü yazıcılar seviyesinde çıkaracağı yeni ürününü tanıtacak.

Full Renkli Masaüstü 3D Yazıcı

Son kullanıcı seviyesindeki yazıcılar söz konusu olduğunda çıkacak baskılar genellikte tek renktir. Bu seviyede her ne kadar 5 extruder’a sahip 3D yazıcılar olsa bile piyasada çok az görmek mümkün ve bu cihazların kullanımı hiçte kolay değil. Hassas bir şekilde renkli baskı almak isteyen kullanıcılar ise bu teknoloji için endüstriyel yazıcılar kullanıp çok para harcamak zorundalar. Son zamanlar her ne kadar hergün yeni bir 3D yazıcı çıksa da henüz yüksek kalitede tam renk baskı veren yazıcılar kullanıcılara ulaşmış değil.

Polonyalı şirket OVE, FDM teknolojisi tabanlı yeni full-color  3D yazıcı ile stereolitografik DLP teknolojisi tabanlı giriş seviyesinde 3D yazıcılarını duyurmak için gün sayıyorlar.

ove-fdm-dlp-3d-printer-2

OVE şirketine göre çıkaracakları SLA yazıcı piyasadaki en hızlı ve en doğru 3D yazıcı olacak. OVE yeni yazıcılarını duyurmak için acele etmiyor. Şirket çıkaracağı üründen tam emin olmadan hareket edip müşterilerini hayal kırıklığına uğratmak istemiyor. Şirket şuan prototipler üzerinde çalışıyor, yazıcı hakkındaki gelişmeleri ise internet siteleri üzerinden takipçilerine sunacaklar.

Şirket kickstarter gibi bir crowdfunding sitesi üzerinden çıkış yapmayı planlıyor ve rekor bir destek toplamayı umuyor.

Kaynak 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.