Daha Hızlı ve Büyük Üretim Hacmi ile Leapfrog Creatr HS

Avrupa’da 3D yazıcı pazarında söz sahibi olan Leapfrog markası yeni ürününü tanıttı.Leapfrog Creatr HS adı ile duyurduğu yeni 3D yazıcı ile daha hızlı, daha büyük ve 10 micron’a kadar daha hassas üretimler yapabildiğini idda ediyor.

Leapfrog Creatr HS

 

 

Standart olarak çift kafalı olarak size gelen bu 3D yazıcı aynı zamanda ABS, PLA, PVA, Nylon ve Ahşap filament gibi farklı hammaddeler ile baskı yapabiliyor. Özelliklede PVA’yı ikinci kafada destek malzemesi olarak belirleyip basılan ürünlerde ki kalite çok yüksek oluyor, çünkü bu malzeme su ile temas ettiğinde çözülüyor ve geriye sadece istediğiniz tasarım kalıyor.

3 boyutlu yazicilarda destek malzemesi

 

 

Türkiye’de de Leapfrog marka 3D yazıcılara ve bu modeline ulaşabileceğiniz bir adres var. Voksel markası 3D yazıcı sektöründe adını duyurmuş ve 3Boyutlu modelleme, tarama ve yazdırma teknolojilerini kullanan yazılım, cihaz ve makinelerin ülkemizde satış, eğitim ve teknik servis operasyonlarını yürütmektedir.

Bünyesinde, İspanyol menşeli TDM Solutions’un Rhinoceros plug-in lerini( Clayoo, RhinoGold, vb.); İngiltere menşeli CADScan firmasının 3D tarayıcısı Cubik’i; Hollanda menşeli Leapfrog markasının FFF (FDM) teknolojisi ile çalışan yazıcılarını;  Almanya/ Amerika ortak menşeli EnvisionTEC firmasının endüstriyel ve dental yazıcıları ile bio-plotter larının Türkiye Genel Bayilik ve Dağıtıcılıklarını bulundurmaktadır.

Bu teknolojiler ve cihazlar çerçevesinde, söz konusu ürünlerin potansiyel müşteriler tarafından tanınması, tecrübe edilmesi ve aşinalık kazanılması hedefli tasarım, tarama, hassas ölçümleme ve prototip üretimi gibi hizmetleri de vermektedir.”

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.