Solidoodle’dan 3 Yeni 3D Yazıcı

Kullanıcılar tarafından en çok bilinen 3D yazıcı markalarından biri olan Solidoodle, kurulduğundan bu yana müşterilerine $1000’ın altında 3D yazıcı sunmayı hedefledi. Geçen zamanla birlikte, gelişen üretim teknolojileriyle 3D yazıcıların fiyatıda düşmeye başladı.

SOlidoodle

Bugün ise Solidoodle geliştirdiği yazılım SoliPrint ile birlikte yeni çıkardığı Solidoodle Press, Solidoodle Workbench ve Solidoodle Workbench Apprentice adındaki farklı özellik ve görünüme sahip 3 yeni 3D yazıcısını görücüye sundu. 

Solidoodle Press

3D Yazıcı

Daha önceki Solidoodle modellerine göre tasarım olarak çağ atlamış bir 3D yazıcı Solidoodle Press. Evde veya ofiste tamamiyle siyah ve şık tasarımıyla göz dolduran bir tasarıma sahip. Ayrıca Solidoodle Press’in kullanımıda önceki modellere göre çok kolay. Sadece bir tuşa basıyorsunuz ve baskıyı başlatıyorsunuz. Üstelik yazıcı kalibrasyon işleminide otomatik yapıyor. 

Bu yazıcıya erken sipariş vererek sahip olmak isteyen kullanıcılar için fiyatı sadece $349. Tabii bu fiyat sadece limitl sayıda sipariş için geçerli. Yazıcının piyasaya çıktığı andaki fiyatı ise $599 olacak. Cihazın teknik özellikleriyse şöyle;

Baskı alanı : 20cm x 20cm x 20cm,

Yazıcı boyutu : 38cm x 37cm x 46cm,

Z ekseni çözünürlüğü : 100 – 400 mikron,

Diğer özellikler : Isınabilir baskı tabanı, kapalı baskı alanı, filament dolaşmasını önleyen besleme, Soli-Touch otomatik kalibrasyon teknolojisi.

Solidoodle Workbench

SolidoodleWorkbench

Solidoodle, Workbench modeli ile profesyonel kullanıcılarında ihtiyaçlarını gidermeyi hedeflemiş. Küçük ve büyük işletmeler, hobi olarak 3d yazıcı kullananlar bu yazıcı ile büyük boyuttaki çıktıları bölmeden tek parça halinde alabilecek. Solidoodle’ın şuana kadarki yazıcılarının içerisindeki en büyüğü. 30cm x 30cm x 30cm baskı alanına ve çift ektrudere sahip bu cihaz metal ve açık kasaya sahip. Üstelik bu üstün özelliklere sahip yazıcının fiyatı beklenin aksine gayet uygun ve sadece $1299. Yazıcının teknik özellikleri;

Baskı alanı: 30cm x 30cm x 30cm, 

Yazıcı boyutu: 53.4cm x 50cm x 47.75cm,

Z ekseni çözünürlüğü: 100 – 400 mikron

Solidoodle Workbench Apprentice

SOlidoodleApprentice

Solidoodle Workbench’in fiyatı ve boyutu fazla geldiyse Workbench Apprentice aradığınız 3 boyutlu yazıcı olabilir. Workbench Apprentice’in baskı hacmi 15cm x 15cm x 20cm ve fiyatıda sadece $799. Teknik özellikleri ise;

Baskı alanı: 15cm x 15cm x 20cm,

Yazıcı boyutu: 34cm x 38cm x 35.5cm,

Z ekseni çözünürlüğü: 100 – 400 mikron.

Bu 3 boyutlu yazıcıları almak isteyenler için 1 ay sonra Amerika’daki kullanıcılar için teslime hazır olacak. Türkiye’de satın almak isteyen kullanıcılar için Solidoodle Türkiye distribütörü olan 3Dörtgen’in web sitesini takip edebilirsiniz. 

solidoodle3printer

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.