Stratasys'den 3D Baskıda Yeni Çağ

Stratasys herkesin de bildiği gibi 3D yazıcı denildiğinde ilk akla gelen öncü firmalardan.3D yazıcı teknolojisinin bugünkü konumuna gelmesinde Stratasys firmasının da payı oldukça yüksektir. Son günlerde ise firma, birçok 3d yazıcı kullanıcısının yada 3d yazıcı kullanmak isteyenlerin keşke şöyle bir 3d yazıcı olsada kullansak dediği türden bir 3d yazıcıyı duyurdu.  Stratasys J750 Dünya’nın ilk full renkli, birçok malzemeyi birden üretebilen ve yüksek çözünürlüklü 3D Yazıcısı.
stratasys j750

J750 tek seferde 6 farklı malzeme ile üretim yapabilmekte ve en önemli özelliklerinden birisi ise opak renklerden saydam renklere 360.000 renkde ürünü sert veya yumuşak bir şekilde üretebilmesi. Artık Stratasys J750 ile son ürüne en yakın prototiplerden tutunda, kalıp yada fikstür gibi ürünler üretebiliyorsunuz. J750’nin tasarımcıları; mühendisler, üreticiler, tasarımcılar ve hizmet ofisleri için en iyi çözümü üretecek 3D yazıcıyı icat ettiklerini söylüyorlar.

J750-3d yazici

Bir çok 3D yazıcıda malzeme değişikliği kullanıcıyı oldukça yoruyor. Ancak J750’ye en çok kullanılan 6 farklı materyali yükleyip 14 mikrona kadar mükemmel baskılar alabiliyorsunuz. Hatta Stratasys ürünlerin kalitesi konusunda o kadar iddialıki internet sitesinde hangi fotoğrafların 3d yazıcı çıktısı hangi fotoğrafların ise gerçek ürün olduğu anlama konusunda kendinizi test edeceğiniz bir oyun bile yapmış. 

stratasys 3d yazici

Stratasys'den 3D Baskida Yeni Çag

J750 ile renkli model üretmek eskisine göre oldukça basit sadece VRML formatında modeliniz olması yeterli sonrasında ise Stratasys’in PolyJet Studio programı ile modelinizi üretebiliyorsunuz. Stratasys J750 3D yazıcı daha piyasaya çıkar çıkmaz bir çok 3D baskı hizmet sağlayıcısının, araştırma merkezlerinin, özel tasarım merkezlerinin ve hatta evlerinde 3D yazıcı kullanan son kullanıcıların bile hayallerini süsleyen bir 3D yazıcı oldu. Baskı alanı 49cm x 39cm x 20cm olan J750’nin piyasa fiyatının ise yaklaşık 500.000$ bandında olması bekleniyor. Detaylı bilgiyi Stratasys Türkiye distribütörü Infotron‘dan alabilirsiniz.

stratasys-new-j750-3d-printer-can-make-multi-material-parts-in-full-color-in-a-single-print-3

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.