TCT ASYA FUARINDA GÖRÜLEN 3D BASKI TEKNOLOJİLERİ

Her yıl düzenlenen TCT Asya etkinliği, 8-10 Mart’ta Şangay’da gerçekleşti. Bu sene üçüncü yılı olan fuar , Çin’in en büyük şehirlerinden olan  Pudong bölgesindeki popüler Şangay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nde (SNIEC) ilgilenenle buluştu.

VNU Rapid News Co. Ltd. tarafından düzenlenen 2017 etkinliği gerçekleşen en büyük fuarlardan biri oldu. Bu yazımda size etkinlikte sunulan yazıcılardan bazıları hakkında bilgi vereceğim;

  • 3D Systems (Stand N5-G30)

3D Systems, ProJet ailesinden olan ProJet MJP 2500 ve 2500 Plus’ın en yeni üyelerinden biri. İlk olarak 2016’da piyasaya sürülen 3DS projeleri arasında yer almış olan makinelerin, 3DS’in yeni gelişmiş plastik ve elastomerik malzemelerden baskı yapabilen makinesinin diğer yazıcılara oranla daha iyi baskı özelliğine sahip olduğu söyleniyor.

3DSystems

 

  • Stratasys (Stand N5-G18)

TCT Asya 2017etkinliğine katılanlar yeni FDM tabanlı F123 serisi yazıcıları ilk görme fırsatlarına sahip oldular. Yeni tasarlanmış GrabCAD destekli yazıcı MakerBot, Fortus ve Connex serilerindeki makinelerin yanında Stratasys kabininde sergilendi.

Stratasys Series

 

  • TSC Laser Technology Development (Stand N5-D10)

TSC, TCT Asya’dan bağımsız olarak araştırılmış ve metal 3D yazıcı geliştiren TSC-X350C’yi tanıttı. 500W fiber lazeri sayesinde TSC, makinenin daha geniş bir malzeme aralığını daha verimli bir şekilde işleyebildiğini söylüyor. Dikkat çekilmesi gereken nokta, makinenin kendinden temizleme fonksiyonu olarak; ikiye katlanan gaz sirkülasyon sistemi ile filtrasyon ürünlerinin ömrünü uzatması. Sistemin yazılımının, TSC’nin ilk hücresel tarama stratejisi ile oluştuğu söyleniyor, yani sıcaklık yapım odasında deformasyon oranını ve inşaat çatlaklarını azaltarak daha eşit bir şekilde dağıtıldı.

TSC

  • Hunan Farsoon High-tech (Stand N5-G20)

Lazer sinterleme öncüsü Xu Xiaoshu’nun şirketi olan Farsoon, en yeni lazer sinterleme cihazını, 403P’yi sergiledi. Makine, PA6 gibi 225 ° C’ye kadar erime noktasına sahip yüksek performanslı malzemeleri işleyebilme özelliğine sahip. Maksimum yapı boyutu 400 × 400 × 600 mm’ye kadar ulaşabilir ve maksimum tarama hızı 15,2 m / s’ye kadar çıkabilir. Farsoon 403P, açık kaynaklı bir platform ve gelişmiş dinamik sıcaklık kontrol sistemi ile donatılmış. Parçaları yüksek hassasiyet ve yüksek verimlilikle basabiliyor. Farsoon, yakın zamanda piyasaya sürülen FS 271M makinesini de içeren metal 3D baskı teknolojisinin bir kısmını TCT Asya’da gösterime çıkardı.

Farsoon

 

 

  • Shining 3D (Stand N5-H36 and N5-G36)

Popüler Einstart masaüstü 3D yazıcıları ile tanınan Shining 3D, toz bazlı metal 3D yazıcı, EP-M100T ve geniş stereolitografi makinesi iSLA-350’yi sergileDİ. Bu makine ile  TCT Asya’nın daha profesyonel ziyaretçi tabanına hitap etti. Metal yazıcı, metal baskıda şirketin ikinci adımını atıyor.

Shining3D

  • ZRapid Technologies (Stand N5-K16)

Zrapid’in ilk gösterimini geçen senenin TCT Asya’sında sunulmuştu. TCT Asya 2017’de şirket, yeni bir metal 3D yazıcı makinesi olan Shining’e çok benzeyen bir model çıkarttı. Metal yazıcı SLM150, makul bir fiyatta sunulan toz boya füzyon yazıcı ailesine katılıyor. Yazıcı kullanım alanı olarak dental laboratuarları ve kuyumcuları hedef alıyor.

ZRapid_Technologies

  • Raycham Laser Technology (Stand N5-F40)

Raycham, bu kıyılara ve bu sayfalara fazla aşina olmayan bir isim olmasına rağmen, Çin’in en büyük ileri üretim şirketlerinden biridir ve lazer işleme teknolojisinde uzmanlaşmıştır. Bu, metal 3D yazıcının piyasaya sürülmesinin lazer işlemedeki deneyimidir ve TCT Asia 2017, teknolojiyi görmek için ilk fırsatlardan birini sunacaktır. LDM8060 beş eksenli toz metal 3D yazıcı, metal tozunu eritmek için yüksek güçlü lazer kullanan lazer kaplama teknolojisi temelinde geliştirildi. Beş eksenli bir CNC sayısal kontrol sistemi kalıp boyutunu ve metal parçaların biçim ve konum hassasiyetini garanti eder.

Raycham

  • Xi’an Bright Laser Technology (Stand N5-F16)

Parlak Lazer Teknolojisi (BLT),TCT Asya’nın 2015’teki açılışının süprizlerinden biriydi; toz-yataklı kaynaşma makinelerinin oldukça heyecanlandığı zamanlar görüldü. 2016’da BLT-S300, Kırmızı Nokta Ödülü kazandı ve TCT Asya 2017’de şirket, BLT-S310’un yeni nesilini piyasaya sürdü.

Stratasys 3d printing machine

  • Guangdong Institute of Materials and Processing (Stand N5-K66)

TCT Asya’da katkı maddesi imalatı için metal tozu konusunda uzmanlaşmış bir başka şirket, Guangdong Bilim Akademisi’nden (GDAŞ) bir firmadır. GDAS’tan alınan malzemeler yüksek performanslı olması sebebiyle  tüm metal AM teknikleri için uygundur.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.