Yeni Ultimaker 2 GO ve EXTENDED #CES2015

Yeni ultimaker 2 ailesi
Teknoloji alanında gözleri üzerine çeken CES2015, her yıl olduğu gibi bu yılda yeni teknolojilerin ve yeni ürünlerin tanıtımıyla Las Vegas’ta başladı. Hollandalı 3D Yazıcı üreticisi olan Ultimaker firması, beklentilere karşılık vererek mevcut satışını yaptığı Ultimaker2 adlı 3D Yazıcısını hem küçük boyunu hemde büyük Mart 2015’te satışa sunacağını duyurdu.

 

Ultimaker 2 en kucuk 3d yazici

Küçük olan modelinin adı Ultimaker 2 GO, bu üründe hızlı ve yüksek kalitede baskı almayı hedefleyen Ultimaker, bir başka değişle başlangıç seviyesi için oldukça başarılı bir makinaya imza attı. Isıtmalı tabanı olmadığı için üretime geçme süreside hızlanan ultimaker2 GO’nun yurtdışı satış fiyatı €1195.

 

Ultimaker buyuk 3d yazıcı
Büyük olan modeline ise Ultimaker 2 EXTENDED adını verdi, bu üründe ise yüksek hızda, yüksek kalitede ve yüksek hacime sahip baskı alanı sağlamayı hedefledi. Ayrıca baskı alanı 10 cm büyüdü ve katman çözünürlüğü 200 microna kadar düşürüldü. Avrupa’da öngörülen satış fiyatı ise €2495.

Aktif bir Ultimaker2 kullanıcısı olarak şahsi fikrim ise; Ultimaker 2 GO oldukça yerinde bir karar olmuş ama EXTENDED için sadece makinayı boyutlandırarak büyütmek başarılı bir sonuç getirmeyeceğini düşünüyorum, örneğin Makerbot Z18’de ki gibi daha kapalı, ısı kontrollü ve milleri ikişer adet yaparak uzun süreli stabil bir baskı yapabilmesine olanak sağlamaları gerekirdi ama Nisan ayında Türkiye’ye gelecek olan bu iki modelide daha detaylı inceledikten sonra sizlere birkez daha yorumlayacağım.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.