WirePrint ile 3D Yazıcılarda Yeni Bir Çağ

Cornell Üniversitesi’nde ki bilim insanları karmaşık 3d baskıları daha sorunsuz hale getirmek için çalışmalar yaptı ve ilk interaktik 3D Yazıcıyı icat ettiler. Şöyle ki, baskı sırasında 3D yazıcıyı durdurup tasarımızını değiştirmenize olanak sağlıyor. Böylelikle yazıcıyı durdurup tasarımı test edip tekrar üretime devam edebiliyorsunuz.

WirePrint ile Desteksiz 3D Baskilar Artik Mumkun
WirePrint sistemi çizilen katı modeli, yüzeyleri temsil edecek şekilde ince kablolar halinde üretim yapıyor. Bu sayede üretim süresi hızlanıyor ve üretilen parça üzerinde müdahale yapmak kolaylaşıyor.
5 eksenli hareket edebilen yapı ile nozzle dikey eksende ve  XY ekseninde hareket edebiliyor, platform ise 360 derece dönebiliyor.

WirePrint ile 3D Yazicilarda Yeni Bir Cag

Ayrıca nozzle ın yanında bulunan kesici sayesinde hatalı yada değişmesi gereken kısım kesilecek cıkarılabiliyor. Tüm bunlara ek olarak, platform yerinden çıkarılıp üretilen parça ölçü ve tasarım olarak test edilebiliyor. Mıktanıslı manyetik tutacaklar sayesinde çıkarıldığı yerine tekrar konulabiliyor.

Cad programında yapılan çizim 3D yazıcı üretim işlemine devam ederken değiştirilebilir yapılan çizim üretim sırasında incelenebilir ve çizim değiştirildikten sonra yapılan değişiklikler 3D yazıcıya aktarılarak uygulanabilir. 3D yazıcının hızı sayesinde videoda seyredeceğiniz  uçak modelinin üretimi sadece 10 dakika sürmüş.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.