Zortrax Yeni 3D Yazıcısıyla Bomba Gibi Geliyor

Zortrax-inventure1

Zortrax yeni ürünü Zortrax Inventure ile daha, çok daha düzgün baskı çıktıları almayı planlıyor. ilk bakışta ürünün kapalı bir kutu şeklinde tasarlanmış olduğunu görüyoruz. Bunun sebebi ise belli ki sıcaklığın sabit tutulmak istenmesi. Sıcaklığın sabit tutulması ürünü her katmanda aynı soğumayı sergileyeceğinden ötürü daha düzgün bir ürün ortaya koymakta ayrıca çalışma sırasında otomatik kilitlenen ve çalışma boyunca kilitli kalması tasarlanan kapıda dış ortamdan gelen müdahaleyi elimine etmiş bulunmakta.

Zortrax yeni makinasından çıkan ürünlere insan elinin değmemesi hususunda kararlı gibi. Öyle ki baskı sırasında atılan destek parçalarının çıkartılmasını bile kullanıcıya bırakmamaş. PVA diye adlandırılan madde suda eriyen bir madde destekler bu maddeden kullanılarak yapıldığında ve ürün çıktıktan sonra suda bir kaç saat bekletilerek bu işlem gerçekleştirilmiş oluyor. Resimde de görüldüğü üzere sol taraftaki gibi support atılmış bir baskı birkaç saat suda bakletildikten sonra bu şekli alıyor.

drukarka-3d-model-660

Zortrax bu yeni ürününden çıkan baskıların dayanıklılığı hususunda da baya iddalı. Profesyonel makinaların yapımında bile kullanılabileceğini söylemekte. Zortrax kaliteyi üst düzeyde tutmak için flamentlerini kendi dizayn ettiği kutularda satacakmış söylentilere göre bu kutular çipli olacakmış. Bakalım neler olucak bunların hepsini 2015 in son döneminde gözlemleyebileceğiz. Son olarak Zortrax arayüzünü de değiştirip geliştirdiğini  ve 130x130x130 mm baskı alanı sunduğunu söyleyip yazımı sonlandırmak istiyorum. Hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle, Hoşçakalın.

Ürünün kendisine ulaşmak isteyenler alttaki URL yi tıklayabilirler;

https://zortrax.com/printers/zortrax-inventure/

 

WORKSPACE

images

 

 

 

materials-inventure-ecosystem

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.