Hidomobil Aracı Hidroist'in Direksiyonu 3D Yazıcı ile Üretildi!

Her yıl Tübitak’ın düzenlediği Alternatif Enerjili Araç Yarışlarına katılan İstanbul Üniversitesi Hidromobil Takımı “Hidroist” bu yılda yeni bir tasarımla yarışa katılmayı planlıyor. Hidroist ekibinin amacı; Dünya’nın her geçen gün artan enerji sorununa çözüm aramak, insanlığa sunulmuş olan en son teknolojik gelişmelerden, hidrojen gazı ile enerji üretimi konusunda farkındalık uyandırmak ve geleceğe yönelik projelerdir.

Hidroist'in Direksiyonu 3D Yazıcı ile Üretildi

Katıldığı ilk yıldan itibaren her yıl yeni araç yeni teknoloji felsefesi ile hareket eden Hidroist yeni teknoloji arayışları içerisinde. Yeni araçlarında 3D yazıcı kullanmayı hedefleyen ekip Hidroist’in direksiyonunu 3D Yazıcı ile ürettiler. Takım kaptanı Gürcan Sarı, daha önceden yine benzer bir projeye sponsor olduğumuzu biliyormuş ve onlarında böyle bir ihtiyaçları olduğunu tarafımıza bildirdi.Gürcan, 3D yazıcılarımız ile onlara destek vermemizi istedi. Tarafımızdan Ultimaker2 adlı 3D yazıcı kullanarak üretilen direksiyon, hem ergonomik hem de yüksek dayanım sahibi oldu.

3D yazıcı ile araba parçaları nasıl basılır, mumkun mudur

Petrolün yakın bir gelecekte tükeneceğini ve atmosfere salınan sera gazlarının hızla arttığını düşünecek olursak, geleceğin yakıtı yenilenebilir ve çevre kirliliğinden bağımsız olarak çalışabilen bir yakıt olmalıdır. Yenilenebilir enerji kaynaklarından hidrojen fazla miktarda üretilebilir olması ve çevreye zarar vermemesi sebebi ile gelecek için desteklenebilecek bir yakıttır. Bizlerde bu teknoloji üzerinde çalışmalar yapan arkadaşları destekliyoruz ve katılacakları yarışmalarda başarılar diliyoruz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Yoruma kapalı.